Do 6 grudnia przyjmowane są zgłoszenia do wolontariatu WOŚP

Do 6 grudnia przyjmowane są zgłoszenia do wolontariatu WOŚP

W czwartek, 21 listopada zebrał się radomszczański sztab WOŚP. W związku z organizacją 12 stycznia 2020 roku 28. Finału WOŚP, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku ustalano szczegóły współpracy z organizacjami włączającymi się w akcję.

Radomszczański sztab WOŚP będzie, jak co roku mieścił się w Miejskim Domu Kultury. Na czwartkowe spotkanie z szefową sztabu Anną Kulikiewicz przybyli przedstawiciele Poczty Polskiej, ZHP w Radomsku, MOSiR-u oraz Stowarzyszenia Panaceum. Omówiono zasady przeprowadzenia 28. Finału. Wolontariusze będą kwestować dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

- Chcemy, aby na tym finale WOŚP zaistniało wiele imprez i różnorodnych działań, żebyśmy w tym dniu zapewnili radomszczanom ciekawą rozrywkę, by zechcieli włączyć się do tej akcji. Planujemy koncerty i biegi. Atrakcji będzie wiele, tak aby każdy kto przyjdzie poczuł klimat tego wyjątkowego dnia. Harcerze zorganizują kantynkę dla wolontariuszy, a Panaceum kuchnię polową
- mówi Anna Kulikiewicz.

Deklarację pomocy zgłosiły również radomszczańskie służby, które w dniu finału będą czuwały nad porządkiem w mieście, by zarówno wolontariusze, jak i mieszkańcy czuli się bezpiecznie.

Rekrutacja wolontariuszy rozpoczęła się z początkiem listopada, jednak jak do tej pory zgłosiła się mała, niewystarczająca liczba chętnych do kwestowania. Szefowa sztabu zachęcała i apelowała o przychodzenie i zapisywanie się do wolontariatu. Aby zostać wolontariuszem należy zgłosić się do MDK w celu wypełnienia ankiety. Czasu nie ma dużo, bo tylko do 6 grudnia. Ważne, aby zgłaszać się jak najszybciej, gdyż wypełnianie formalności trochę trwa, a po 6 grudnia nie będzie już możliwości dołączenia do wolontariatu.

Ankietę oraz więcej szczegółów znajdziesz: Rusza rekrutacja wolontariuszy 28. Finału WOŚP w Radomsku

Światełko do nieba, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się w postaci pokazu fireshow.

Zbiórka pieniędzy podczas 28. Finału WOŚP będzie prowadzona dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Więcej o:
wośp 2020 sztab wośp radomsko sztab wośp mdk radomsko mdk radomsko wolonatariat wośp kwestowanie wośp 28 finał wośp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE