Dni Radomska coraz bliżej!

Dni Radomska już od piątku 31 maja. Ten dzień będzie zarezerwowany dla dzieci w ramach obchodów dnia dziecka. 27 maja w Urzędzie Miasta Radomska organizatorzy przedstawili pełny program.

Dni Radomska rozpoczynają się 31 maja od obchodów Dnia Dziecka oraz Dnia Sportu. Pełny program prezentowała wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch.

- W tym roku Miejski Dzień Dziecka zaplanowano na piątek 31 maja. Co prawda oficjalnie rozpoczynamy o godz. 12.30 barwnym korowodem ulicami Radomska, ale już o 10.00 zaczynają się sportowe zmagania. Na tę godzinę zaplanowano start Spartakiady a godzinę później Turniej piłki nożnej. O 13.00 korowód zostanie powitany na boisku przy ul. Kościuszki i tutaj do godziny 17.00 na dzieci będą czekały liczne atrakcje. W tym roku po raz kolejny prowadzony był konkurs „Radomsko jak malowane”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dla najmłodszych zaplanowano spektakl „Szafa” grupy Sztukmistrze z Lublina oraz pokazy taneczne. Podczas Miejskiego Dnia Dziecka wystąpią grupy taneczne Akademii Tańca i Sportu „Mass-Team” oraz Shine Stars.

Wśród nowości tegorocznych Dni Radomska w niedzielę 2 czerwca będzie m.in. barwne widowisko „Eksplozja kolorów”, o którym opowiadała Paulina Grabowska. Również w niedzielę będzie można wziąć udział w „Wycieczce po Radomsku” z przewodnikiem Agnieszką Kuligowską, nowym hybrydowym autobusem (odjazd sprzed I LO w Radomsku) o godz. 14.30, 16.30 i 18.30.

O zespołach muzycznych, jakie wystąpią na Dniach Radomska mówił prezydent Jarosław Ferenc.

- Od dawna stawiamy na to aby prezentować również naszych radomszczańskich artystów. I dlatego w sobotę wystąpi Studio Wokalne „Moja Nutka” prowadzone pod kierunkiem Wandy Sobczyk. Wystąpią zespoły Coldlight i She Only Lies. Jeśli chodzi o gwiazdy to prowadzimy konsultacje co radomszczanie chcieliby obejrzeć. W tym roku mamy popularną grupę Strachy na Lachy i Gromee w sobotę. W niedzielę oczywiście kabaret, w tym roku będzie bawił nas Marcin Daniec. A potem mamy bardzo kultowy zespół – Elektryczne gitary i na finał zespół Coma.

Natomiast już tradycyjnie, jak co roku 2 czerwca odbędą się zawody strzeleckie organizowane wspólnie przez miasto i Klub Strzelectwa Sportowego „10-ka” z Radomska.

W ramach obchodów również 2 czerwca Stowarzyszenie Klub Weterani Szos Radomsko organizuje dla wszystkich miłośników motoryzacji zlot pojazdów zabytkowych tuningowych oraz motocykli - Moto Weteran, start od godziny 13.

- 2 czerwca jako stowarzyszenie Klub Weteran Szos organizujemy już drugi Moto Weteran. Będzie również możliwość zdobycia pucharu prezydenta miasta za najładniejszy samochód zlotu
- mówił Jerzy Strączyński.

Główne wydarzenia będą odbywać się w parku Solidarności.

Dni Radomska 2019 from radomsko24.pl on Vimeo.

1 CZERWCA (SOBOTA)

Prowadzenie Krzysztof Zygma

15.30 - Konkursy Sponsora - PRYMAT
16.00 - Rozstrzygnięcie XVI edycji konkursu ph. „Najaktywniejszy czytelnik”
17.00 - Koncert młodych talentów ze Studia Wokalnego „Moja nutka”
17.45 - Konkursy Sponsora - PRYMAT
18.00 - Pokaz taneczny w wykonaniu  „MONAO Animations”
18.30 - Prezentacja 5. edycji  Budżetu Obywatelskiego
19.00 - COLDLIGHT
20.00 - Pokazy Szkoły Tańca Viva La Salsa
20.30 - STRACHY NA LACHY
21.30 - GROMEE

2 CZERWCA (NIEDZIELA)

13.00 – 22.00  Aleja Motoryzacji                      
16.00 - Eksplozja kolorów
16.30 - SHE ONLY LIES
17.30 - Eksplozja kolorów
17.40 - Prezentacja 5. edycji  Budżetu Obywatelskiego
18.00 - MARCIN DANIEC
19.30 - ELEKTRYCZNE GITARY
20.40 - Prezentacja 5. edycji  Budżetu Obywatelskiego
21.00 - COMA

Więcej o:
dni radomska 2019
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE