Radomsko, Łódzkie 1.0o Niedziela, 19 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 15:01 Płatne parkingi w centrum Radomska? czytaj dalej
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Dni Radomska 2019: Koncert zespołu Coldlight

Miasto
Jacek Paszewski

Dla publiczności zagrał radomszczański zespół Coldlight. Grupa powstała w 2001 r. Pierwszy krążek pod tytułem „Thonet Mundus” został nagrany w Białymstoku w Hertz Studio.

Zespół po kilkunastu koncertach zawiesiła działalność by w 2009 roku powrócić w zmienionym składzie. Zwieńczeniem tego powrotu był album „Sweet Girls Never Say No” (zarejestrowany w Częstochowskim MPStudio pod okiem Mariusza Piętki), który mocno różnił się od swego starszego brata. Do gotyckiego klimatu dołożono „ciężkie”, solidne brzmiące gitary, elektronikę i charyzmatyczny wokal. W 2012 roku ukazał się trzeci krążek pt. „Ona Nie Loff” i promujący go teledysk „Poczekaj Mała”.

Zespół pokazuje całkiem odmienne oblicze i zdobywa serca fanów. Pop-rockowe brzmienia, duża doza elektroniki, pozwoliły wypłynąć grupie na szersze wody i prezentować swoją muzykę nie tylko na scenach klubowych w Polsce, ale również podczas dużych koncertów czy festiwali. Coldlight brał udział także w różnych konkursach, otrzymując nagrody, wśród nich te najważniejsze – nagrody publiczności.

Obecny skład zespołu: Artur Bałut – wokal, Marcin Dziadkiewicz - gitara basowa, Piotr Kaczmarek - gitara solowa, Elektronika i Damian Ciupiński  perkusja.

komentarze