Dni Otwarte Funduszy Europejskich w woj. łódzkim

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w woj. łódzkim Fot. Organizator

Huczne obchody 10. edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. 12-14 maja 2023 w województwie łódzkim! 14 maja, w niedzielę Dzień Otwarty w Bełchatowie w Parku Olszewskich.

Zaplanowano mnóstwo atrakcji! Koncerty, warsztaty, atrakcje sportowe, konkursy, a także możliwość poznania projektów, które uzyskały dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolskie wydarzenie promujące beneficjentów Funduszy Europejskich. W tym roku obchodzona będzie już 10 edycja. W ramach wydarzenia w Bełchatowie zaplanowano koncerty gwiazd: Kasia Moś, Enej, Roxie Węgiel, Ania Dąbrowska.

A oprócz koncertów atrakcje dla dzieci i dorosłych: lot balonem, fotobudka 360 stopni, energorower, gra - rywalizacja w sterowaniu myślami, warsztaty, uprawa ziół, pokaz makijażu, pierwsza pomoc, zabawy z drukarką 3D, doradztwo zawodowe, warsztaty plastyczne, boisko do piłki nożnej, freestyle football czyli pokazy żonglersko-cyrkowe z piłką nożną, mobilne laboratorium – MobiPakt, gra miejska, konkursy z nagrodami, wystawa projektów, eksperci z zakresu Funduszy Europejskich. Będzie też strefa zdrowia z ofertą profilaktyki, m.in. będzie pomiar ciśnienia i pomiar poziomu cukru.

Organizatorzy zachęcają do udział w konkursie

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach:

1. kategoria: konkurs dla szkół podstawowych (klasy 1-3) Zadanie konkursowe:
„Z dziecięcej perspektywy czyli spojrzenie dzieci na Fundusze Europejskie” czyli co fundusze europejskie zmieniają w życiu dzieci, czy mają na nie wpływ, to spojrzenie dzieci na projekty zrealizowane z Funduszy Europejskich. Konkurs plastyczny polegający na przygotowanie przez klasę pracy plastycznej w formacie A3 pokazującej w jaki sposób Fundusze Europejskie wpływają na życie dzieci.

2. kategoria: konkurs dla szkół podstawowych (klasy 4-8) Zadanie konkursowe:
„Trend na Fundusze” to zadanie konkursowe polegające na przygotowanie przez klasę bądź grupę reprezentującą klasę krótkiego, ciekawego i innowacyjnego filmiku promującego Fundusze Europejskie w postaci np. flash moba, formułą nawiązującego do trendów powtarzanych w filmach nagrywanych na popularnych aplikacjach młodzieżowych.

3. kategoria: konkurs dla szkół ponadpodstawowych Zadanie konkursowe:
„ W dorosłość z funduszami europejskimi” to zadanie konkursowe polegające na przygotowanie przez klasę krótkiego filmiku promocyjnego (1 min.), który pokazuje, w jaki sposób Fundusze Europejskie wpłynęły pozytywnie na rozwój młodzieży, ich dorastanie i możliwość, z jednoczesnym nawiązaniem do tradycji i bogactwa kulturowego województwa łódzkiego.

Nagrodami w konkursie będą wycieczki po województwie łódzkim. Adres pod którym można znaleźć formularz zgłoszeniowy: http://dofe-konkurs.pl/

 

Więcej o:
Dni Otwarte Funduszy Europejskich w woj. łódzkim Bełchatów 2023 Dzień Otwartych Funduszy Europejskich w woj. łódzkim
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE