Dni Otwarte ECDL w „Elektryku”

Dni Otwarte ECDL w „Elektryku”

Głównym celem Dni Otwartych ECDL jest szerzenie wiedzy o certyfikacji ECDL, czyli Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych, podnoszenie kompetencji i kwalifikacji.

Społeczność „Elektryka” organizuje je w ramach Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. W związku z obchodami Dni Otwartych ECDL (18-24 marca), zaproszono do wspólnej zabawy uczniów ZSE-E klasy 1 i 2 technik informatyk.

W szkole przeprowadzono quizy, egzaminy próbne z ECDL Poza tym ZSE-E zorganizował dwuetapowy konkurs na platformie edukacyjnej. Eliminacje (60 pytań) trwały od wtorku (12.03) do poniedziałku (18.03) i wzięło w nich udział 70 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 10 uczestników. Egzamin próbny składał się z 65 pytań i trwał 20 minut. 

Zwycięzcy:

1. miejsce: Cezary Sapota
2. miejsce: Piotr Barański
3. Szymon Orlik
4. miejsce: Daniel Kasiura

Uczniowie wygrali cenne nagrody rzeczowe oraz vouchery na darmowe egzaminy ECDL.

Otwarty Dzień ECDL był też okazją do wręczenia 50 uczniom certyfikatów ECDL, które zdobyli uczestnicząc w bezpłatnych kursach w ramach projektu edukacyjnego „Podnoszenie kompetencji zawodowych uczniów Zespołu Szkół Elektryczno - Elektronicznych w  Radomsku”. Certyfikaty otrzymało również 16 nauczycieli.

Więcej o:
zse-e elektryk elektryk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE