Dla kogo wirtualne biura?

Dla kogo wirtualne biura?

Wirtualne biura cieszą się na całym świecie ogromną popularnością. W Polsce stały się modne kilkanaście lat temu. Obecnie wiele firm i organizacji pozarządowych chce korzystać z wirtualnego biura. Wirtualny adres firmy oznacza minimalne koszty dla osób, które prowadzą na przykład jednoosobową działalność gospodarczą lub NGO. Wirtualny adres bardzo często oznacza prestiżową lokalizację. W dzisiejszym świecie adres siedziby firmy ma ogromne znaczenie i wpływa na jej wizerunek. W artykule wyjaśniamy, dla kogo polecane jest wirtualne biuro i dlaczego jest to idealny adres dla spółki.

centrum Katowic to dobry biznesowy adres

Firma lub organizacja pozarządowa ponosi koszty prowadzenia swojej działalności. Współcześnie nie są one wcale małe. Koszt wynajęcia lokalu użytkowego na biuro w dobrej lokalizacji to wydatek rzędu kilku lub kilkudziesięciu tysięcy zł. Oczywiście to zależy od metrażu pomieszczeń biurowych i oferty właściciela nieruchomości. Stawki czynszowe mogą często wzrastać, gdyż może na nie mieć wpływ szalejąca inflacja i kryzys gospodarczy. Małe firmy mogą nie wytrzymać wielkich kosztów, dlatego też powinny sprawdzić, co ma im do zaproponowania biuro wirtualne. Jeśli chodzi o wirtualne biuro, Katowice proponują adres na siedzibę firmy i adres do KRS w doskonałej lokalizacji. Każdy może mieć biuro wirtualne w ścisłym centrum Katowic. Szczegółowych informacji można dowiedzieć się na stronie https://wirtualne-biuro-katowice.com.pl/.

Czym jest wirtualne biuro?

Biura wirtualne to najczęściej nowoczesne biurowce lub zadbane kamienice, w których za niewielkie pieniądze można korzystać z usług takich jak:

  • Prestiżowy adres rejestracji firmy. Jest to opcja, która uwalnia firmę lub organizację pozarządową od konieczności podawania adresu domowego jako miejsca prowadzenia działalności. Jest to wyjątkowo ekonomiczna alternatywa dla wynajmowania drogich tradycyjnych biur. 
  • Udostępnienie adresu do korespondencji i skanowanie korespondencji przychodzącej. 
  • Korzystanie z fizycznego biura i sali konferencyjnej w wybranym czasie. Jest to dobre rozwiązanie dla spotkań z klientami lub współpracownikami. 
  • Każdy może zdecydować się na kompleksową obsługę swojego biura lub na niektóre pakiety.
  • Pod względem prawnym wirtualne biuro funkcjonuje tak samo, jak biuro fizyczne (czyli w przypadku rejestracji firmy, gdy wykorzystywany jest adres wirtualnego biura, jest on ważny dla instytucji takich jak Urząd Skarbowy). 

Kto może skorzystać z wirtualnego biura?

Śródmieście w Katowicach

Wynajem biura wirtualnego to propozycja dla każdej firmy, bez względu na formę prowadzenia działalności i wielkość przedsiębiorstwa. Bardzo chętnie korzystają z wirtualnych biur stowarzyszenia i fundacje, które mają dość ograniczone budżety. Każdy, kto tylko ma taką potrzebę, może zarejestrować własną działalność gospodarczą w wirtualnym biurze. Zarejestrowanie firmy pod adresem wirtualnego biura może mieć charakter stały lub tymczasowy. W każdej chwili można zwiększyć lub zmniejszyć zakres współpracy z firmą, która udostępnia prestiżowy adres pod wirtualne biura. Wynajęcie lokalu typu biuro wirtualne jest bardzo proste i nie zawiera żadnych skomplikowanych reguł prawnych. Z wirtualnego biura w Katowicach lub w innych miastach często korzystają też przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe, które chcą tworzyć oddziały. Przestrzeń biurową można zarezerwować w razie potrzeby (płaci się jedynie za realnie wykorzystany czas). Nowoczesna firma powinna chcieć działać pod prestiżowym adresem, gdyż potencjalni kontrahenci i klienci bardzo zwracają na takie dane uwagę. 

Jakie zalety mają wirtualne biura?

Wirtualne biuro oznacza wiele korzyści dla firm i organizacji działających na zasadach non profit. Nowe podmioty gospodarcze do rejestracji firmy potrzebują konkretnego adresu. Najlepiej, by nie był to adres prywatny (czyli żeby nie było to miejsce zamieszkania). Chodzi o to, że łączenie życia zawodowego z życiem osobistym nie jest najlepszym rozwiązaniem. Przyjmowanie klientów w domu nie zawsze dobrze wygląda, gdyż może naruszać prywatną przestrzeń lub przeszkadzać domownikom. Poza tym kontrole prowadzone przez Urzędy Skarbowe nie powinny dotyczyć domów prywatnych. Taki problem bardzo często mają osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze. Wirtualne biuro w Katowicach to niski koszt — może to potwierdzić każda firma, która zdecydowała się na współpracę. Jeśli dany przedsiębiorca potrzebuje biura fizycznego raz na jakiś czas, to jak najbardziej może je dla siebie zarezerwować w wybranym terminie. Nie ma potrzeby wynajmowania fizycznego biura w trybie bezterminowym, jeśli faktycznie się z niego mało kiedy korzysta. Dzisiejsze czasy zachęcają wszystkich do wdrażania oszczędności. Minimalizacja kosztów najmu biur możliwa jest właśnie dzięki biurom wirtualnym. Osoby pracujące zdalnie, najczęściej będące freelancerami, chociaż pracują na ogół w domowym zaciszu, to od czasu do czasu chcą skorzystać z biura, by spotkać się z klientami lub popracować w innym otoczeniu. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE