Dieta radnego będzie wyższa niż pensja urzędnika w magistracie?

Dieta radnego będzie wyższa niż pensja urzędnika w magistracie? Fot. M. Kołaczkowski

W tej rozmowie nie obyło się bez wzajemnych uszczypliwości, kąśliwych docinków i wzajemnych oskarżeń. Gośćmi portalu Radomsko24.pl byli radni Rady Miejskiej w Radomsku: Rafał Dębski (PO) i Jacek Gębicz ze Wspólnego Samorządu.

Rafał Dębski nie szczędził słów krytyki do pracy Rady Miejskiej i prezydenta Radomska. W rozmowie stwierdził, że obecna koalicja bierze wszystko „do spodu”.

- Tak faktycznie jest. Wymiana wiceprzewodniczących w komisjach. Tworzenie fikcyjnych stanowisk w spółkach miejskich, przykład: spółka miejska TBS. Jesteśmy na skraju upadku samorządu. Kształt obecnej Rady dalece odbiega od tej, która powinna w naszym mieście funkcjonować i spełniać oczekiwania mieszkańców naszego miasta - twierdzi Rafał Dębski.

Z taką oceną pracy rady nie zgodził się Jacek Gębicz.

- Tak nie jest. Umówmy się, że w samorządzie to koalicja rządząca bierze odpowiedzialność za miasto stąd pewne stanowiska –mówi Jacek Gębicz.

Na propozycji podwyżki diet radnych Dębski też nie zostawił suchej nitki.

- Przewodniczący Rady Miejskiej ma otrzymywać 3300 złotych? Pytam się przewodniczącego Rady pana Kubaka, co się takiego zadziało, że ma otrzymywać takie pieniądze. Dopiero zaczyna raczkować i uczy się tego stanowiska. 2750 zł ma otrzymywać wiceprzewodniczący Rady - komentuje Dębski,

Jak odniósł się do podwyżek diet radnych Jacek Gębicz? Oglądaj całą rozmowę na portalu Radomsko24.pl w środę 3 listopada, godzina 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk rafał dębski jacek gębicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE