Diamentowy sukces Krystiana Baneta

Krystian Banet, uczeń klasy IIID (matematyczno – fizycznej) II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, został laureatem III stopnia z matematyki w „Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy... ››

Krystian Banet, uczeń klasy IIID (matematyczno – fizycznej) II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, został laureatem III stopnia z matematyki w „Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks” krakowskiej Akademii Górniczo – Hutniczej.Trzystopniowa Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” realizowana jest w zakresie czterech przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Laureaci tej Olimpiady są przyjmowani na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

 

Krystian pomyślnie przeszedł III etapy Olimpiady: szkolny, okręgowy i centralny, z czego dwa ostatnie odbyły się w Krakowie. I został jedynym jej laureatem z naszego powiatu. Uroczyste wręczenie indeksów odbędzie się w czerwcu w siedzibie AGH.

 

Do tegorocznej edycji Olimpiady z matematyki stanęło prawie 1500 uczniów z całej Polski, a jej laureaci dzięki Diamentowemu Indeksowi są przyjęci na praktycznie dowolny kierunek.

- Taka wiadomość cieszy zwłaszcza dwa tygodnie przed maturą i zwłaszcza dlatego, że bez żadnego stresu mam zapewnione miejsce na prestiżowej uczelni i w dodatku w Krakowie – czyli tam gdzie chciałbym studiować najbardziej. Poza tym brałem pod uwagę AGH w swoich wcześniejszych planach co do studiów, więc radość jest podwójna. – mówi Krystian.

 

Z sukcesu swojego ucznia bardzo cieszy się także pani Cecylia Janocha, nauczycielka matematyki z „Baczyńskiego”, która przygotowała Krystiana do Olimpiady.

 

Warto dodać, że Krystian jest także tegorocznym stypendystą Marszałka Województwa Łódzkiego w ramach stypendium dla młodzieży szczególnie uzdolnionej, a popołudniami współtworzy portal www.radomsko24.pl.


Gratulujemy Krystianowi sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć i powodzenia na maturze!

Więcej o:
krystian banet agh konkurs szkoła
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE