Dezodoranty naturalne – zdrowa i skuteczna alternatywa dla antyperspirantu

Dezodoranty naturalne – zdrowa i skuteczna alternatywa dla antyperspirantu

Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z korzystania z syntetycznych kosmetyków na rzecz ich naturalnych odpowiedników. Nic dziwnego! Produkty te nie zawierają w sobie substancji chemicznych, parabenów czy też innych składników negatywnie wpływających na stan skóry. Wśród nich dużą popularnością cieszą się dezodoranty naturalne, stanowiące doskonałą, a jednocześnie w pełni bezpieczną alternatywę dla antyperspirantów. Wyjaśniamy, jak działają oraz dlaczego warto z nich korzystać!

Dezodorant naturalny a antyperspirant – różnice

Pojęcia dezodorant oraz antyperspirant często stosowane są zamiennie, jednak w rzeczywistości mają zupełnie inne znaczenie. Antyperspirant blokuje wydzielanie potu poprzez zwężanie kanalików gruczołów potowych, jednocześnie zaburzając naturalny proces pocenia się. Działanie dezodorantu polega na niwelowaniu nieprzyjemnego zapachu, za który odpowiedzialne są bakterie. Zapobiega ich rozmnażaniu się, dzięki czemu pot staje się bezwonny, a jego nadmiar zostaje zredukowany.

Dezodorant naturalny – skład i działanie

Dezodoranty, które znajdziesz na stronie https://ekopolka.pl/, wytwarza się ze składników pochodzenia naturalnego. Pozbawione są obecnych w antyperspirantach substancji syntetycznych czy aluminium, dlatego też nie podrażniają skóry ani nie hamują wydzielania potu. W ich składzie najczęściej znaleźć można sodę oczyszczoną, która słynie ze swoich bakteriobójczych właściwości, oraz oleje roślinne, jak olej kokosowy czy masło shea. Dzięki temu dezodoranty naturalne mają działanie łagodzące i odżywiające, chronią przed nieprzyjemnym zapachem, a także wilgocią. Kosmetyki te często wzbogacane są ekstraktami roślinnymi, które nadają im ładnej, delikatnej woni.

Naturalne dezodoranty w kremie – zalety i użycie

Dezodoranty naturalne zwykle występują w postaci kremu. Niewielką ich ilość należy nałożyć palcami lub szpatułką, delikatnie wmasowując w skórę pod pachami. Forma ta jest wyjątkowo wydajna, a jeden pojemnik kosmetyku wystarcza na znacznie dłuższy okres stosowania niż standardowy antyperspirant. Jeżeli jednak nie przekonuje Cię kremowa formuła, na stronie Ekopolka.pl znajdziesz również dezodoranty naturalne w sztyfcie! Warto również zaznaczyć, że produkty umieszczane są w ekologicznych opakowaniach. Korzystając z nich, dbasz nie tylko o swoje ciało, ale również o środowisko!

Działanie większości dezodorantów drogeryjnych skupia się przede wszystkim na maskowaniu zapachu, nie zwalczając jego przyczyny. Warto stosować naturalne odpowiedniki, które nie tylko zapewnią uczucie świeżości przez cały dzień, lecz także zadbają o Twoją skórę. Skutecznie zapobiegną rozmnażaniu się bakterii, jednocześnie nie hamując procesu pocenia się. Warto wybierać rozwiązania, które są nie tylko bezpieczne, ale też ekologiczne!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE