Delegacja z Olaine w Radomsku

Delegacja z Olaine w Radomsku Fot. Urząd Miasta

Dnia 24 października delegacja z łotewskiego miasta Olaine przyjechała do Radomska. Celem wizyty było nawiązanie współpracy w zakresie rozwoju artystycznie uzdolnionej młodzieży.

Radomsko odwiedzili dyrektor szkoły Music & Art School w Olaine Ronalds Saksons, wicedyrektorzy Mara Zandersone odpowiedzialna za kształcenie muzyczne, Aija Strode-Ergle zajmująca się edukacją artystyczną oraz kierownik biura szkoły Kristine Malniece.

Podczas spotkania w Urzędzie Miasta Radomska prezydent Jarosław Ferenc rozmawiał z goścmi na temat możliwości rozwoju współpracy w zakresie edukacji muzycznej oraz realizacji długofalowych projektów dotyczących wymiany młodzieży. Na koniec spotkania w urzędzie prezydent otrzymał od gości z Olaine kokle - tradycyjny łotewski instrument muzyczny. Delegacja odwiedziła też Państwową Szkołę Muzyczną im. Grażyny Bacewicz w Radomsku oraz placówki kulturalne działające na terenie naszego miasta.

Rezultatem spotkania będzie organizacja wspólnego koncertu młodzieży z Radomska i Olaine z udziałem maestro Piotra Gładkiego oraz Orkiestry Solistów Wiedeńskich w 2018 roku.

Info: Urząd Miasta w Radomsku

Więcej o:
współpraca olaine partnerstwo
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE