DeFi na Ethereum: Nowa era finansów zdecentralizowanych

DeFi na Ethereum: Nowa era finansów zdecentralizowanych

DeFi to określenie dla technologii pozwalającej na dokonywanie transakcji w sieci w sposób całkowicie zdecentralizowany, z wykorzystaniem technologii blockchain. Jej wyróżnikiem jest fakt, iż w operacjach nie biorą udziału instytucje bankowe. Jedną z najbardziej znanych kryptowalut, która korzysta z DeFi, jest Ethereum. Specjaliści wskazują, że DeFi na Ethereum stanowi nową erę finansów zdecentralizowanych. W niniejszym artykule przedstawiamy komplet ważnych informacji na ten temat.

Czym jest DeFi? Wyjaśniamy!

DeFi, czyli zdecentralizowane finanse, to określenie dla wyspecjalizowanych usług finansowych w ramach modelu peer-to-peer w ramach publicznych łańcuchów bloków. Technologia ta stosowana jest przede wszystkim przez środowisko skupione wokół kryptowaluty Ethereum. 

DeFi pozwala na wykonywanie takich samych operacji, jakie można realizować przy korzystaniu z usług tradycyjnych instytucji bankowych. Mowa tutaj o zaciąganiu pożyczek, wysyłaniu przelewów, zarabianiu odsetek, handlowaniu instrumentami itd. Najważniejsza różnica, jaka dotyczy operacji w ramach DeFi a tych prowadzonych w bankach, polega na tym, iż w DeFi nie ma potrzeby spełniania ogromnej liczby formalności. Zdecydowana większość operacji jest realizowana w sposób błyskawiczny, a udział osób trzecich nie jest potrzebny. 

Co zapewnia DeFi?

DeFi sprawia, ze użytkownicy zyskują dostęp do szerokiej liczby usług dostępnych do tej pory w bankach. Dodatkowo, w dalszym ciągu mają oni kontrolę nad swoimi środkami i nie muszą korzystać z usług tradycyjnych instytucji. Warto wskazać, że usługi świadczone przez DeFi mogą być ogromnym wsparciem dla wszystkich osób, które z powodu swojej historii kredytowej czy innych ograniczeń nie mogły korzystać z usług banków. 

DeFi cechuje się także otwartością i transparentnością. Operacje są zapisywane w ramach łańcuchu bloków, który jest publicznie dostępny. Dodatkowo, uczestnicy transakcji mają zapewnioną anonimowość, co stanowi dodatkowy atut. Tym, co wyróżnia DeFi od tradycyjnych usług finansowych, jest fakt, iż oferuje zdecydowanie większą elastyczność. Nie ma zatem się co dziwić, że społeczność skupiona wokół Ethereum tak chętnie korzysta z oferowanych przez DeFi możliwości. 

DeFi na Ethereum, czyli nowa era finansów zdecentralizowanych 

DeFi oferuje dostęp do wielu usług finansowych - pożyczek, kredytów, oszczędzania, zarabiania na opłatach rynkowych itd. Użytkownicy nazywani rolnikami Ethereum mogą korzystać z programów motywacyjnych, które polegają na tym, iż zapewniają płynność aplikacji DeFi, a w zamian za to otrzymują różnorodne nagrody pieniężne. 

Jak kupić Ethereum? 

Ethereum to dynamicznie rozwijająca się kryptowaluta i cała sieć, dlatego nie ma się co dziwić, że tak wiele osób zastanawia się, w jaki sposób można bezpiecznie ją kupić. Zdecydowanie najlepszym sposobem na zakup Ethereum i jakiejkolwiek innej kryptowaluty jest skorzystanie z usług profesjonalnej giełdy kryptowalutowej. Jedną z najbardziej znanych giełd kryptowalutowych jest Exmo. Szczegółowe informacje odnośnie kupna Ethereum na tej platformie dostępne są na https://exmo.com/pl/buy-ethereum.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE