Debiutancki singiel Michała Makowskiego z Dziepółci

Fot. Facebook Michał Makowski

Tamten Świat, taki tytuł nosi debiutancki singiel Michała Makowskiego. Jest to piosenka, która pokazuje „inność” i nawołuje do wejścia w głąb siebie i akceptacji. Tak opisuje swój utwór artysta pochodzący z Dziepółci pod Radomskiem.

- Mój debiutancki singiel jest już dostępny wszędzie! Jestem mega szczęśliwy, że udało się tego dokonać. Dziękuje bardzo wytwórni ID Records za wszystkie rady, wsparcie i możliwość rozwoju. Oczywiście podziękowania należą się również dla Violetty Ojrzyńskiej za ciagle wsparcie i wiarę. Dziękuje wszystkim znajomym, przyjaciołom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt, bez was by się to nie udało - pisze na swoim Facebookowym profilu Michał.

Piosenka Michała Makowskiego to przede wszystkim opis dotychczasowych przeżyć związanych z akceptacją samego siebie i zrozumieniem tego, że inny wcale nie znaczy gorszy. Opowiada ona o przezwyciężaniu wszelkich przeciwności losu i byciu wiernym własnym wartościom. Jej głównym celem jest obalenie fałszywych stereotypów, pokazanie ludziom, że nie ma nic złego w tym, że ktoś jest innej orientacji, że chłopak ma makijaż albo szpilki, a kobieta krótkie włosy i garnitur, co wcale nie definiuje nas jako ludzi.

-Jest to piosenka, która pokazuje „inność” i nawołuje do wejścia w głąb siebie i akceptacji - dodaje Artysta.

Muzycznie utwór jest utrzymany w popowych brzmieniach o delikatnym, balladowym charakterze. Rytmy płynące z utworu wprawiają słuchaczy w spokojny, refleksyjny klimat, pozwalający na oddanie się swoim myślom i uważne wsłuchanie się w przekaz. Wysokie tony wydobywające się wraz z głosem Michała nadają dodatkowo dużej wzniosłości, a co za tym idzie nadają piosence lekkiej dynamiki.

Teledysk do utworu został nakręcony w klimatach idealnie wpasowujących się w przekaz i styl utworu. Na pierwszy rzut oka sceneria może wydawać się raczej ponura, lecz dopełniając ją piosenkę staje się ona zrozumiała, utrzymana w bardzo refleksyjnym charakterze. Makijaż i stylizacja wykorzystane w nagraniu to całkowita inwencja twórcza Michała, przedstawiająca to jaki jest, a co ma skłonić nas wszystkich do akceptacji i nabrania pewności siebie.

Artysta przede wszystkim marzy o występie na Eurowizji, ale w międzyczasie planuje wydawać kolejne utwory. Chce rozwijać się muzycznie i coraz bardziej otwierać się przed słuchaczami, przekazując im swoje przemyślenia i dzieląc się swoim życiem. W muzyce ważne są dla niego emocje i prawda, co nadaje jego twórczości niesamowitej autentyczności, która pomaga słuchaczom utożsamić się z nim i jego historią.

Michał Makowski zdecydował się na śpiewanie już 15 lat temu, przez co nie wyobraża sobie być kimś innym niż wokalistą. Muzyka to jego ogromna pasja, dzięki której odkrywa prawdziwego siebie i daje upust swoim emocjom, którymi chce dzielić się z swoimi odbiorcami. Na co dzień, poza śpiewaniem interesuje się modą i makijażem. Uwielbia eksperymentować ze swoim wyglądem, ponieważ zależy mu na tym by się wyróżniać, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zarówno w muzyce, jak i w innych aspektach chce inspirować ludzi i przełamywać stereotypy, normalizując aspekty postrzegane przez ogół jako „inne”.

Michał często brał udział w konkursach wokalnych organizowanych w Radomsku oraz w całym kraju, w tym także w programie The Voice Kids.

Źródło: Michał Makowski - Tamten Świat (Official Music Video)

Więcej o:
Debiutancki singiel Michała Makowskiego z Dziepółci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE