Debata o szkolnej samorządności w PG 3

28 marca w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Radomsku odbyła się szkolna debata na temat pracy samorządu szkolnego.

W środę, 28 marca w Publicznym Gimnazjum nr 3 miała miejsce debata na temat samorządności w szkole. Debata, zorganizowana przez m.in. Szkolny Klub Europejski była pierwszym etapem rekrutacji do XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, do którego kandydują dwie uczennice "trójki" - Oliwia Walada i Aleksandra Pigoń.


W debacie brali udział przedstawiciele samorządów klasowych, Pan dyrektor Bogdan Węgrzyński, Pani pedagog Monika Knychalska, opiekunki tamtejszego samorządu, Panie Katarzyna Wilkoszewska - Cyganek i Aneta Sojczyńska, Pan Radosław Bartnik, nauczyciel historii, oraz posłanki XVI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, uczennice II LO w Radomsku, Justyna Krawczyk i Michalina Majstrowicz.


Debata dotyczyła przede wszystkim problemów, jakie Samorząd Uczniowski stara się rozwiązywać, a przede wszystkim im zapobiegać, oraz jak wzbudzić zaufanie uczniów do Samorządu i ułożyć z nim stosunki na zasadzie partnerstwa. -  Uważam, że debata była bardzo udana. Uczniowie bardzo chętnie wypowiadali się na temat Samorządu Uczniowskiego jak i Samorządów Klasowych. Uczestnicy poruszyli tematy związane m.in. z obawą wychowanków co do ich pomysłów oraz zaproponowali wiele ciekawych rozwiązań, które moglibyśmy zrealizować w szkole. Nauczyciele także z zainteresowaniem wysłuchali wypowiedzi innych, które z pewnością pomogą udoskonalić funkcjonowanie zarówno Samorządów, jak i relacji uczniów z nauczycielami i dyrekcją - mówi Oliwia Walada, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, a zarazem kandydatka na posłankę XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

 

Dziewczynom życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że takie debaty pomogą zrozumieć ideę samorządności i pracy dla drugiego człowieka.

 


Więcej o:
debata sejm dzieci i mlodzieży pg 3 szkolny klub europejski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE