Debata o odnawialnych źródłach energii w PSP nr 3 w Radomsku

Debata o odnawialnych źródłach energii w PSP nr 3 w Radomsku Fot. PSP nr 3 w Radomsku

Uczniowie z kilku radomszczańskich szkół podstawowych debatowali w piątek 11 czerwca nad odnawialnymi źródłami energii. Dyskusja odbyła się w sali gimnastycznej w PSP nr 3 i została zrealizowana dzięki grantowi pozyskanego z Funduszu Naturalnej Energii.

- Po tylu miesiącach zdalnego nauczania uczniowie z przyjemnością spotkali się „w realu” żeby podyskutować na ten temat – czytamy na stronie PSP nr 3.

Debata składała się z trzech części. Najpierw uczniowie z radomszczańskich musieli stworzyć plakat promujący odnawialne źródła energii. Później rozpoczęła się właściwa debata – prowadząca zadawała pytania dotyczące rozwoju energetyki odnawialnej i jądrowej w Polsce. Całość zakończyła się zabawą polegającą na ułożeniu krótkiej rymowanki związanej z OZE.

- Odpowiadając na te i inne pytania uczniowie wykazali się dużą znajomością problemu jak też wiedzą dotyczącą za i przeciw OZE. Najwięcej emocji wzbudziło jednak pytanie, czy takie źródła energii mogą przyczynić się do zmniejszenia smogu nad Radomskiem, a to przecież nie lada problem najbliższego regionu – pisze szkoła.

Uczestnicy mogli także skorzystać ze słodkiego poczęstunku, a na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w debacie.

Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Fundusz Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

Więcej o:
debata ekologia OZE odnawialne źródła energii PSP nr 3
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE