Dawid Wawryka powołał Instytut Miasto Otwarte

Dawid Wawryka podsumował minioną kampanie wyborczą. Podziękował swoim kontrkandydatom za merytoryczną kampanię. Jak również zaprosił mieszkańców Radomska do działania w powołanym Instytucie Miasto Otwarte.

Dawid Wawryka 5 listopada w parku Świętojańskim w Radomsku podziękował mieszkańcom za głosy oddane na jego komitet oraz na niego.

- Zakończyła się kampania wyborcza, zakończyły się wybory samorządowe w Radomsku. Dzisiaj podwijamy rękawy i bierzemy się do pracy, ale zanim to nastąpi chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować. Podziękować przede wszystkim mieszkańcom Radomska. 2175 głosów, tyle osób zagłosowało na nową otwartą wizję naszego miasta. Tyle osób nie godzi się na dotychczasowy sposób zarządzania naszym miastem i tyle osób chce Radomska innego, bardziej otwartego, nowoczesnego i bardziej progresywnego.

Zapowiedział również, że zakończona kampania to nie koniec jego działania na rzecz miasta. Wraz z członkami komitetu Miasto Otwarte mają zamiar uczestniczyć w sesjach rady miasta, gdzie będą zgłaszać pomysły i składać propozycje radnym.

- Chciałbym powiedzieć, że tego wielkiego kapitału tych ponad 2 tys głosów nie zmarnujemy. Już dzisiaj powołujemy do życia Instytut Miasto Otwarte. Organizację, która zajmie się: po pierwsze realizacją naszego programu wyborczego. Po drugie patrzeniem na ręce naszym lokalnym politykom. Będziemy organizacją strażniczą, która postara się patrzeć politykom na ręce. I po trzecie będziemy reprezentować interesy mieszkańców na sesjach rady miasta.

Podziękowania złożył również w stronę swoich kontrkandydatów na urząd prezydenta Radomska, za merytoryczną kampanię, a także pogratulował Jarosławowi Ferencowi wygranej.

- Kolejne podziękowania chciałbym skierować w stronę moich kontrkandydatów. Bardzo dziękuję za merytoryczną kampanię wyborczą, za to, że mieliśmy szansę i możliwość zetrzeć się w wizjach na temat naszego miasta. I ostatnie podziękowania i jednocześnie gratulacje dla Jarosława Ferenca, który zdominował drugą turę wyborczą. Dostał bardzo wysoki mandat zaufania. Panie prezydencie życzę powodzenia w wykonywaniu funkcji i mamy wszyscy nadzieję, że skieruje pan nasze miasto na tory rozwoju i dobrobytu
- dodał Dawid Wawryka.

Szerzej o powołanym Instytucie Miasto Otwarte mówiła na konferencji Agnieszka Biedrzycka. Zapraszała do niego wszystkich aktywnych mieszkańców miasta, którzy chcą na lepsze zmieniać Radomsko.

- My na kampanii nie przestajemy działać. Będziemy działać w ramach Instytutu Miasto Otwarte. W związku z tym zapraszamy wszystkich, którym Radomsko leży na sercu do współpracy. Będziemy szukać waszych pomysłów, inspiracji. Jeśli chcecie działać, zmienić coś w naszym mieście zgłoście się do nas. Instytut Miasto Otwarte tak nazywa się nasza strona na Facebooku również mamy adres mailowy miasto.otwarte@gmail.com. Zapraszamy i dalej działajmy.

Więcej o:
wybory samorządowe 2018 wybory 2018 wybory radomsko dawid wawryka miasto otwarte
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE