Dawid Wawryka kandyduje do Europarlamentu

Dawid Wawryka kandyduje do Europarlamentu

Dawid Wawryka będzie się ubiegał o mandat europosła z ramienia partii Wiosna Roberta Biedronia.

Podczas dzisiejszego (2 kwietnia ) spotkania z dziennikarzami w Pasażu Rubinsteina w Łodzi, Robert Biedroń, lider partii Wiosna przedstawił kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu 6.

Jedynką Wiosny została Anita Sowińska, a kolejne miejsca zajmują Wiktor Idzikowski, Hanna Gill-Piątek, Aleksandra Knapik, dr hab. Mariusz Sokołowicz, dr Katarzyna de Lazari-Radek, Paweł Hajncel, Michał Pietrzak, Elżbieta Żuraw. Dawid Wawryka będzie kandydował na ostatnim 10. miejscu

- Dawid Wawryka ma już doświadczenie polityczne. Pracował między innymi w biurze poselskim Roberta Biedronia, w Amnesty International i w różnych innych stowarzyszeniach. Startował na urząd prezydenta miasta w Radomsku, gdzie otrzymał dobry  wynik jak na ruchy społeczne, powyżej 10% - powiedziała o Dawidzie Wawryce liderka listy.

- Nadszedł czas, żeby Radomsko i region łódzki zdobyły wreszcie skuteczną, profesjonalną i pracowitą reprezentację w Parlamencie Europejskim. Marzę, żeby nasz głos w Unii Europejskiej wybrzmiał donośniej, żeby wyzwania z jakimi mierzą się dziś Radomsko, Piotrków czy Bełchatów zostały potraktowane jako wyzwania całej wspólnoty. Zdecydowałem się kandydować w nadchodzących wyborach, bo wiem, że żeby pokonać smog, przeciwdziałać odpływowi młodych ludzi, czy żeby ściągnąć nowe inwestycje potrzebujemy rzeczników naszych spraw. Wykorzystam swoją wiedzę, doświadczenie i kompetencje na rzecz naszego miasta i regionu. Idzie nowe – mówi w rozmowie z naszą redakcją Dawid Wawryka.

#Radomsko: @Dawid_Wawryka będzie się ubiegał o mandat w nadchodzących wyborach do Europarlamentu. Startuje z ramienia partii @wiosnabiedronia pic.twitter.com/3ESxsw6yQv

— Radomsko24.pl (@Radomsko24pl) 2 kwietnia 2019

Dawid Wawryka – lider Instytutu Miasto Otwarte, organizacji działającej na rzecz zrównoważonego rozwoju małych i średnich miast. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie założył i prowadził pierwsze Koło Naukowe Praw Człowieka. W latach 2011-2015 pracował w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej jako dyrektor biura poselskiego Roberta Biedronia. Współpracował z wieloma organizacjami, min. Fundacją Otylii Jędrzejczak, Fundacją Replika, Instytutem Myśli Demokratycznej oraz Amnesty International, gdzie pełni funkcję Sekretarza Zarządu. Wystartował w wyborach samorządowych w 2018 roku na urząd prezydenta miasta Radomska zdobywając 10,4 proc. głosów.

Więcej o:
wiosna dawid wawryka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE