Dary i dotacje dla Szpitala Powiatowego w Radomsku na walkę z koronawirusem

Dary i dotacje dla Szpitala Powiatowego w Radomsku na walkę z koronawirusem Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Finanse Szpitala Powiatowego w Radomsku oraz sprawy związane z działalnością placówki w dobie epidemii koronawirusa - to tematy poruszane podczas obrad Rady Społecznej Szpitala, która zebrała się w starostwie 15 czerwca.

Rada pozytywnie zaopiniowała roczne sprawozdanie z wykonania planu finansowego i inwestycyjnego Szpitala za 2019 r. oraz decyzję o przekazaniu ponad 560 tys. zł zysku wypracowanego w minionym roku na poczet strat z lat ubiegłych.

W 2019 r. placówka wypracowała także tzw. nadwykonania, czyli usługi świadczone ponad limity przyznawane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ich wartość wynosi 4,8 mln zł. Jak wynika z deklaracji dyrektora szpitala, Piotra Kagankiewicza, zamierza się on domagać zwrotu tych pieniędzy na drodze sądowej (za okres 2017 – 2018 kwota nadwykonań wynosi ok. 12 mln zł).

Głosowano także za przyjęciem przez szpital 200 tys. zł dotacji z budżetu Miasta Radomsko na zakup sprzętu laparoskopowego i endoskopowego wraz z wyposażeniem, 300 tys. zł dotacji z budżetu Gminy Kleszczów oraz 30 tys. zł dotacji od Związku Gmin Powiatu Radomszczańskiego w Kodrębie (dwie ostatnie dotacje przeznaczone na zakup środków ochrony indywidualnej oraz sprzętu jednorazowego), a także respiratora dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, podarowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jak poinformował dyrektor Piotr Kagankiewicz, w ostatnim czasie szpital otrzymał jeszcze wiele innych darowizn w różnych formach. Ich sumaryczna wartość przekracza 1 mln zł.

Starosta Beata Pokora złożyła na ręce dyrektora Kagankiewicza podziękowania dla wszystkich pracowników szpitala, za ich pracę i ,,walkę z niewidzialnym wrogiem, jakim jest koronawirus”.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański szpital radomsko koronawirus dotacja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE