Dary dla Kresowian ruszyły z Radomska w dalszą drogę

Dary dla Kresowian ruszyły z Radomska w dalszą drogę Fot. Klaudia Gajda, Joanna Kurzelewska

W środę, 20 października ze świetlicy przy PSP nr 3 w Radomsku, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych oraz Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska - zebrano dary jakie młodzież oraz mieszkańcy Radomska przygotowali dla Polaków na Kresach. To w ramach akcji „Święty Mikołaj na Kresach”. W pomoc włączyła się także firma Korner z Radomska. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie.

Paczki przygotowane w ramach akcji „Święty Mikołaj na Kresach” to przede wszystkim żywność ale także artykuły szkolne, maskotki, gry, zabawki. Firma Korner, która zajmuje się zaopatrzeniem dla branży meblarskiej, użyczyła oragnizatorom auta do przewozu paczek.

- Bardzo się cieszę, że i Radomsko włączyło się w naszą inicjatywę. Dziś zbieramy dary, będziemy to wszystko sortować i myślę, że w połowie listopada, dwie a może trzy ciężarówki wyjadą na Kresy. Tą pomoc kierujemy do polskich dzieci mieszkających na Wileńszczyźnie, do polskich szkół, na Ukrainie – tam gdzie się dzieci uczą języka polskiego – mówił ks. Ryszard Umański prezes Towarzystwa Patriotycznego „Kresy” w Częstochowie.

Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” działa na rzecz Kresowian od kilkunastu lat. Podtrzymuje tradycje narodowe. Organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży, wsparcie dla ofiar katastrof lub klęsk żywiołowych, a także pomoc społeczną dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

Więcej o:
Pomoc dla kresowian pomoc dla Kresów Polacy Kresy Pomoc Pomoc dla Polaków na Kresach Radomsko Korner Radomsko Pomoc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE