Dar WOŚP dla szpitala w Radomsku

Dar WOŚP dla szpitala w Radomsku Fot. Szpital Powiatowy

33 łóżka sterowane elektronicznie z materacem i szafką przyłóżkową, pięć materaców przeciwodleżynowych, kardiomonitor, dwa ssaki elektryczne. Taki sprzęt przekazała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na rzecz Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Łączna wartość przekazanego sprzętu wynosi około 200-250 tys. zł.

- To już kolejna darowizna od fundacji WOŚP w tym roku dla naszego szpitala. Dary, które otrzymaliśmy znacząco wpłyną na poprawę komfortu leczenia pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego. Bez pomocy fundacji na pewno trudno by nam było zmodernizować w tak znacznym zakresie ZPO. Wspomnieć należy także, iż w tym roku WOŚP wsparł  również Oddział Dziecięcy. Wiemy także, iż Fundacja planuje przekazać nam również urządzenie do badania słuchu na rzecz oddziału neonatologicznego – mówi w rozmowie z portalem Radomsko24.pl, Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Przy tej okazji warto podkreślić, że radomszczanie co roku biorą udział w akcji WOŚP.  W styczniu 2017, podczas 25. Finału WOŚP w Radomsku udało się zebrać 109 175,52 zł.

– Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do powodzenia tej akcji, serdecznie dziękuję. Cieszymy się, że także do Radomska trafia sprzęt zakupiony dzięki ofiarności tysięcy ludzi - dodaje Przemysław Drozdek.

Więcej o:
szpital powiatowy w radomsku szpital radomsko wośp wośp 2017
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE