Danuta Horoszkiewicz: O festiwalu „Wschód – Zachód – Zbliżenia” możemy tylko pomarzyć

Danuta Horoszkiewicz: O festiwalu „Wschód – Zachód – Zbliżenia”  możemy tylko pomarzyć Fot. M. Kołaczkowski

Dzisiaj pozostały im wspomnienia. Rok 2019 był dla nich wyjątkowy. Bo obchodzono 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki oraz 95-lecie działalności Towarzystwa Śpiewaczego Stanisława Moniuszki w Radomsku.

- To był rok bardzo intensywnej pracy, chociaż trudno niektóre wydarzenia przywołać w pamięci – wspomina dzisiaj Danuta Horoszkiewicz, prezes Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki w Radomsku.

- Wzięliśmy udział w „Galii Moniuszkowskiej” w Wilnie. Nic nie zapowiadało jeszcze wtedy takich zawirowań przez COVID-19, a teraz straszna wojna w Ukrainie - dodaje gość portalu Radomsko24.pl.

- Mimo tego trudnego czasu utrzymujemy kontakt z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy. Chór Jewszan ze Lwowa, z którym mamy kontakt, dosłownie tydzień przez napadem Rosji na Ukrainę zdążył wystąpić z koncertem w Kijowie. Chór Jewszan czterokrotnie odwiedzał też Radomsko w ramach festiwalu „Wschód – Zachód Zbliżenia” - opowiada Danuta Horoszkiewicz.

W niedzielę 24 kwietnia, Towarzystwo Śpiewacza im. Stanisława Moniuszki zaprasza na wyjątkowy Koncert Wielkanocny, który odbędzie się w ramach Radomszczańskich Spotkań z Muzyką Klasyczną. W koncercie wystąpią: Chór Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki, Kwartet Smyczkowy NONA, Paulina Glonka – sopran, Zbigniew Rymarczyk – fortepian. Koncert odbędzie się w kolegiacie św. Lamberta o godzinie 17.00

- Podczas tego koncertu zostanie wykonany specjalny utwór „Melodia" w geście solidarności z Ukrainą – podkreśla Dorota Horoszkiewicz.

Rozmowa z Danutą Horoszkiewcz, prezesem Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki w Radomsku w piątek 22 kwietnia na portalu Radomsko24.pl o godzinie 19.45.

Więcej o:
irek staszczyk ireneusz staszczyk dorota horoszkiewicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE