Damian Kosowski z Radomska wyróżniony na koszalińskim Festiwalu Młodzi i Film

Damian Kosowski z Radomska wyróżniony na koszalińskim Festiwalu Młodzi i Film Fot. Damian Kosowski/mat. promoocyjne festiwalu

Festiwal Młodzi i Film w Koszalinie to najstarszy w Polsce festiwal, podczas którego można zobaczyć tylko debiuty. Jedna z nagród trafiła do mieszkańca Radomska!

W Koszalinie debiutowali między innymi Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Xawery Żuławski, Tomasz Wasilewski, Łukasz Palkowski, Sławomir Fabicki, Katarzyna Rosłaniec, Maria Sadowska, Kuba Czekaj, Jan P. Matuszyński, Marcin Wrona, czy Dariusz Gajewski.

Wyróżnienie Ale kino+ za krótkometrażowy film fabularny otrzymał radomszczanin Damian Kosowski za film pt. „Zanim Zasnę”.

Damian Kosowski. Absolwent Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Stypendysta Vysoká Škola Výtvarných Umení v Bratislave (VŠVU) oraz Institut Supérieur des Arts (INSAS) w Brukseli. Student IV roku na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w Szkole Filmowej w Łodzi. Autor ośmiu filmów krótkometrażowych.

Film „Zanim Zasnę”: „Bez cierpienia nie ma współczucia”. O tym, co wydarzyło się pewnej listopadowej nocy w jednym z mieszkań na najwyższym piętrze blokowiska.

 Festiwal Młodzi i Film to nie tylko dwa konkursy: Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych i Krótkometrażowych Debiutów Filmowych, ale również pokazy pozakonkursowe w sekcjach: Debiut zagraniczny, Na dłuższą metę. Debiut dokumentalny, Retrospektywy, czy pokazy filmów jurorów oraz pokazy specjalne. Odbywają się także  autorskie spotkania Macieja Buchwalda pod hasłem „Zawód: aktor”.

W tym roku Festiwal trwał od 1 do 5 września.

Więcej o:
damian kosowski festiwal w koszalinie nagroda damian kosowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE