Dagmara Rydlik: Pycha i buta jest wszechobecna w tej Radzie

Dagmara Rydlik: Pycha i buta jest wszechobecna w tej Radzie

Platforma Obywatelska ma największy klub w Radzie Miejskiej Radomska. Tworzy go siedmiu radnych. Prawo i Sprawiedliwość ma pięciu, prezydenckie stowarzyszenie RdR czterech radnych i trzech radnych Wspólny Samorząd.

Po zawiązaniu nowej koalicji Platformą Obywatelską nadal nie kryje rozczarowania. Jej działacze tego nie ukrywają. Rafał Dębski z PO, który pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej uważa, że prezydent dokonał wolty.

- Pan prezydent przedstawiał się jako kandydat, któremu polityka rządu nie jest bliska. Oszukał swoich wyborców. Wyborcy nie głosowali na koalicję rządzącą, a na prezydenta, który miał stanąć ponad to wszystko i miał sprawować władzę wsłuchując się w głos obywateli – komentował radny Dębski.

Zdaniem Dagmary Rydlik, członka Zarządu Platformy Obywatelskiej w Powiecie Radomszczański, gościa portalu Radomsko24.pl, działania PO bezwarunkowo udowadniają, że są jedyną partią, która nastawiona jest na działanie ofensywne.

- Doskonale świadczą o tym nasze projekty składane jak np. dopłaty do żłobków. Wprawdzie prezydent nie znalazł pełnej puli środków, o którą wnioskowaliśmy. Zasłonił się skarbnikiem. Dziwne. Nie przypominam sobie sytuacji, w której pod postem Urzędu Miasta byłoby napisane, że pani skarbnik przeznaczyła np. milion złotych na dopłaty do wymiany pieców – komentuje Dagmara Rydlik.

- „Proszę wystartować sobie w wyborach to będzie Pan sobie rządził”. Tak skomentował przewodniczący Kubak, uwagi które miał radomszczański przedsiębiorca do inwestycji np. remontu MDK czy remontu basenu. Nigdy się nie spotkałam, żeby w taki sposób można odnosić się do wyborcy – mówi Dagmara Rydlik.

Rozmowa z Dagmarą Rydlik, członkiem Zarządu Platformy Obywatelskiej w Powiecie Radomszczańskim, w poniedziałek 15 listopada o godzinie19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk dagmara rydlik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE