Dachowanie fiata na DK91 w miejscowości Ochocice. Kierowca miał prawie dwa promile

Dachowanie fiata na DK91 w miejscowości Ochocice. Kierowca miał prawie dwa promile Fot. KP PSP w Radomsku

Przed godziną 18 w niedzielę 23 czerwca służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku w miejscowości Ochocice w gm. Kamieńsk na drodze krajowej 91.

Po dojeździe ratowników okazało się, że na drodze dachował fiat punto. W samochodzie podróżowały cztery osoby i to one zostały poszkodowane. Jedna z nich zostałą zakeszczona w pojeździe. 

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że samochodem kierował 21-letni mężczyzna.

- Kierowca stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze i uderzył w drzewo po czym dachował. Okazało się, kierowca był pijany i miła prawie dwa promile alkoholu – mówi naszemu portalowi mł. asp. Dariusz Kaczmarek z policji w Radomsku.

Mężczyźnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat. Sąd w takich przypadkach orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres nie krótszy niż trzy lata.

Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a przede wszystkim błędną ocenę własnych możliwości.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze, dlatego ich eliminowanie jest priorytetem policji. Ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa, dlatego jeśli widzimy pijanego kierowcę, natychmiast poinformujmy służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał. 

Więcej o:
wypadek wypadek policja dk 91 policja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE