Czym pojechać z Radomska na piłkarskie mistrzostwa Europy?

Pociąg, autobus, samochód - sprawdziliśmy jak tymi środkami lokomocji dojechać z Radomska do miast, w których odbywają się mecze reprezentacji Polski na piłkarskich mistrzostwach Europy

Radomszczanie chętnie umieszczają turniejowe gadżety na swoich samochodachPociąg, autobus, samochód - sprawdziliśmy jak tymi środkami lokomocji dojechać z Radomska do miast, w których odbywają się grupowe mecze reprezentacji Polski na piłkarskich mistrzostwach Europy.

Polska - Grecja (Warszawa)

Mecz odbędzie się w piątek, 8 czerwca. Wielu Polaków weźmie w piątek urlop, ponieważ dzień wcześniej, ze względu na Boże Ciało, jest dzień wolny. Osoby, którym uda się wziąć wolne, nie będą więc musiały się spieszyć aby obejrzeć widowisko - niezależnie czy na domowym telewizorze, w pubie, czy też na żywo w Warszawie.

Przed meczem nastąpi ceremonia otwarcia mistrzostw. Rozpocznie się ona już o godz. 16.

Aby dojechać do Warszawy pociągiem, najlepiej wybrać ten, który z radomszczańskiego dworca planowo odjeżdża o godz. 10.15, a w Warszawie jest o 13. Dlaczego tak wcześnie? Otóż na stadion można wejść już trzy godziny przed rozpoczęciem meczu, a warto zwrócić uwagę, że przed pierwszym meczem odbędzie się jeszcze wspomniana wyżej ceremonia otwarcia. Dzięki temu uniknie się długich kolejek. Warto też wziąć pod uwagę, że na dotarcie z dworca do stadionu trzeba poświęcić nieco czasu.

Kolejny pociąg odjedzie z Radomska o godz. 12.08, podróż będzie trwała 2 godziny i 52 minuty, więc na godz. 15 pociąg wjedzie na dworzec Warszawa Centralna. Pozostanie więc jeszcze godzina do rozpoczęcia ceremonii otwarcia. Trudno przewidzieć, w którym momencie kibice w największym natężeniu będą próbowali dostać się na stadion, więc warto brać pod uwagę wszystkie scenariusze. Bilet normalny na pociąg TLK w drugiej klasie kosztuje 43 zł.

Pociąg z Warszawy do Radomska odjeżdza o godz. 22.30, w naszym mieście będzie o 1.03. Podróż trwała więc będzie 2 godziny i 33 minuty. Bilet kosztuje tyle samo co do stolicy - 43 zł.

Dotarcie do Warszawy autobusem będzie kłopotliwe. Trzeba wyjechać w nocy, o godz. 2.50. W stolicy autobus będzie po godz. 6 rano. Pozostaje więc cały dzień oczekiwania na rozpoczęcie. Jeśli ktoś lubi tego typu wojaże - czemu nie? Autobus z Warszawy do Radomska odjedzie już o godz. 21.15 (z ul. Potockiej), więc ten kto się nie pospieszy, może nie zdążyć na ten środek lokomocji.

Jadąc samochodem trzeba będzie pokonać prawie 200 kilometrów. Trasę tę da się pokonać, według serwisu targeo.pl, w czasie nieco większym niż 3 godziny. W tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę korki w Warszawie. O ile na co dzień są one dla niektórych nie do zniesienia, to w piątek tym bardziej.

Polska - Rosja (Warszawa)

We wtorek 12 czerwca reprezentacja Polski rozegra mecz z Rosją. Rozpocznie się on później niż mecz z Grecją - o godz. 20.45.

Proponujemy dwa pociągi - odjeżdżający z Radomska o 12.08 (na miejscu o 15, podróż trwa 2 godziny i 52 minuty) oraz odjeżdżający z Radomska o 14.07 (na miejscu o 17, podróż trwa 2 godziny i 53 minuty). Oczywiście obydwa pociągi pojadą bezpośrednio do Warszawy, bez konieczności przesiadania się. Bilet normalny na drugą klasę kosztuje 43 zł.

Podroż samochodem będzie wyglądała podobnie jak w przypadku meczu z Grecją. Powrót autobusem, według danych przewoźników... jest niemożliwy w bezpośredni sposób. Na pewno istnieje możliwość dotarcia z kilkoma przesiadkami, ale trwałoby to zapewne co najmniej kilkanaście godzin, rzadko kto ma tyle czasu i energii.

Polska - Czechy (Wrocław)

Mecz rozpocznie się o godz. 20.45.

Proponujemy dwa pociągi. Jedna z tych relacji niestety wymaga przesiadki. Rano, o godz. 10.02 z radomszczańskiego dworca odjedzie bezpośredni pociąg, który na dworcu głównym we Wrocławiu będzie o godz. 13.50. Bilet normalny na drugą klasę kosztuje 46 zł.

Kolejny pociąg odjedzie z Radomska o godz. 11.11. O 12.59 trzeba będzie wysiąść na dworcu w Katowicach. Tam trzeba poczekać kwadrans, do 13.14. Wtedy też odjedzie pociąg do Wrocławia. W stolicy Dolnego Śląska będzie o 16.18. Istnieje też inna możliwość, dzięki której uniknie się tłoku na dworcu w Katowicach. Otóż jadąc z Radomska, można będzie wysiąść wcześniej, o 12.22 w Zawierciu. Tam trzeba będzie poczekać prawie godzinę, do 13.15. Wtedy też z tamtejszego dworca odjedzie pociąg już do Wrocławia. Na miejscu będzie on o 17.09 (czyli prawie godzinę później niż z przesiadką w Katowicach). Bilet normalny na drugą klasę kosztuje 56 zł (dotyczy obydwóch wspomnianych tras przesiadkowych).

Podroż powrotna pociągiem z Wrocławia może być uciążliwa. 30 minut po północy pociąg odjedzie do Łodzi Kaliskiej. Jest to, według informacji przewoźnika, specjalny pociąg IC EURO 2012. do Łodzi Kaliskiej dotrze on o 4.39. Trzeba będzie czekać do 5.15, kiedy to następny pociąg odjedzie do Radomska (6.39 dojedzie do naszego dworca).

Autobus z Radomska do Wrocławia odjedzie o 7.20. Na miejscu będzie o 11.40. Kolejny autobus odjedzie z naszego miasta o 16 a na miejscu będzie o 20, ale wtedy już praktycznie na stadion raczej się nie zdąży. Podróż powrotna również wydaje się kłopotliwa, bo autobusy z Wrocławia do Radomska odjeżdżają po meczu dopiero następnego dnia o 8.40 i 8.55 (odpowiednio 12.59 i 13.00 w Radomsku).

Według targeo.pl z Radomska do Wrocławia jest ponad 200 kilometrów (jadąc przez Pajęczno, Wieluń i Kępno). Dojechanie do stadionu zajmie ponad 3 godziny. Oczywiście trzeba dodatkowo wziąć pod uwagę korki, które z pewnością w dniu meczu będą większe.

Warto przed wybraniem pociągu lub autobusu sprawdzić jeszcze raz czy na pewno kurs się odbędzie. Redakcja Radomsko24.pl nie odpowiada na zmiany w rozkładach jazdy.

Więcej o:
mistrzostwa europy piłka nożna transport
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE