Czym kierować się przy wyborze karmy dla naszego psa?

Czym kierować się przy wyborze karmy dla naszego psa?

Prawidłowe żywienie psa to niezwykle ważna kwestia. Jeśli będziemy podawać czworonogowi niskiej jakości karmę, to najpewniej z czasem pojawiają się u niego problemy zdrowotne. Dlatego istotne jest, aby wybór psiej karmy był dobrze przemyślany. Podczas jego dokonywania powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na skład produktu. Co należy wziąć pod uwagę, by pupil był zdrowy i długo żył? Sprawdź to!

Sucha karma dla psów

Właściciele psiaków najczęściej decydują się na żywienie psa suchą karmą. Wynika to z tego, że jest to niezwykle wygodne rozwiązanie. Podawanie karmy, jak i jej przechowywanie nie sprawia żadnych problemów. Dodatkowo wystarczy zamówić jeden duży worek karmy, aby nasz pupil miał zapewnione jedzenie na długie tygodnie. Istotne jest również to, że karma sucha dla psa idealnie sprawdza się podczas podróży. Nie trzeba jej przechowywać w lodówce i mamy pewność, że się nie popsuje.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że chrupanie dość twardych kawałków suchej karmy wymaga zastosowania dość dużej ilości energii. Zatem musimy wziąć pod uwagę, że taka forma żywienia może nie spodobać się każdemu zwierzakowi. Szczególnie ważne jest też to, aby psiaki karmione suchym pokarmem zawsze miały stały dostęp do świeżej wody. Co więcej, wybierając suchą karmę dla psa, zwróćmy uwagę na to, aby zawierała duże ilości mięsa oraz najlepiej, by była pozbawiona zbóż. Producenci tego typu produktów zapewniają różne rodzaje jedzenia dla psów - wśród nich znajdują się również takie, które są zalecane psom z alergiami, czy chociażby psiakom przebywającym na dietach.

Mokra karma dla psa

Psiakom możemy podawać również mokre karmy. Mokra karma dla psa jest znakomitą alternatywą do suchego pokarmu. Przede wszystkim zdecydowanie bliżej im do świeżego mięsa. Obecnie na rynku możemy znaleźć karmy z zawartością kurczaka, wieprzowiny, wołowiną, czy chociażby z mieszanką tych wszystkich mięs. Wśród tych wszystkich wariantów każdy psiak na pewno odnajdzie swój ulubiony smak. Pamiętajmy jednak, że mokre karmy w puszce należy trzymać w lodówce i jak najszybciej zużyć (w ciągu kilku dni), by się nie zepsuły.

To, co odróżnia mokre karmy dla psów od suchych, to przede wszystkim dużo większa wilgotność. Są również dużo smaczniejsze dla pupilków. To idealny pokarm dla psów, których dieta powinna być lekkostrawna, zatem świetnie się sprawdza np. w przypadku psich seniorów. Jednak należy pamiętać o tym, że zazwyczaj mokre karmy są znacznie droższe niż suche jedzenie dla psiaka. Jednak, jeśli zależy nam na tym, aby pokarm dla pupila był jak najbardziej zbliżony do jego naturalnego sposobu odżywiania, to jest to najlepszy wybór!

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem wysokiej jakości karmy dla swojego pupila, koniecznie sprawdź ofertę sklepu marki Wataha pod adresem: https://karmawataha.pl

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE