Czy włodarze Radomska i powiatu podejmą dziś walkę o pozostanie Polski w Unii Europejskiej?

Czy włodarze Radomska i powiatu podejmą dziś walkę o pozostanie Polski w Unii Europejskiej? Fot. pixabay.com

Takie pytanie na swoim Facebookowym profilu postawił Marek Rząsowski, radny Powiatu Radomszczańskiego. Za pośrednictwem mediów pyta także czy dla nich rozwój Radomska i Powiatu Radomszczańskiego związany jest z naszym członkostwem w UE.

- Kiedy wchodziliśmy do UE czułem ze spełniają się marzenia wielu milionów Polaków. Byłem dumny kiedy widziałem jak Polska w UE rozwija się, jak rośnie nasza pozycja wśród krajów europejskich. Dziś patrzę z przerażeniem i obawą jaka będzie przyszłość Polski i nas Polaków. Patrzę też jak nasze państwo ośmiesza się każdego dnia - tym razem działaniami TK – napisał na wstępie wpisu Marek Rząsowski.

- I to wszystko dziś, kiedy rośnie pozycja Chin, kiedy USA w walce o pozycję na świecie zawierają sojusz z W. Brytanią i Australią, kiedy Rosja rozpycha się na wschodzie, a my przestajemy się liczyć jako sojusznik USA – dodaje.

Radny podkreśla, że dziś polskie władze robią wszystko, by Polska została sama na arenie międzynarodowej. Na arenie, w której jedno chińskie miasto - Szanghaj ma blisko 30 mln. mieszkańców,

- Ja nie mam wątpliwości, jestem pewien, że dziś tylko będąc w Unii Europejskiej możemy zapewnić bezpieczeństwo i rozwój Polsce i naszym małym ojczyzną - naszym miastom. Dziś prawdziwy patriotyzm, dziś miłość i chęć służby naszej małej ojczyźnie (deklarowana często przez lokalnych polityków, samorządowców) - oznacza walkę o utrzymanie Polski w Unii Europejskiej – zauważa.

- Chętnie usłyszę jak widzą to lokalne władze Radomska i Powiatu. Czy dla nich rozwój Radomska o Powiatu Radomszczańskiego związany jest z naszym członkostwem w UE? Czy podejmą dziś walkę o pozostanie Polski w Unii Europejskiej?  - pyta

- Mam nadzieję, ze tym razem nie będzie odpowiedzi w stylu - nie interesuję się, nie słyszałem. Radomszczanin, Polak. Europejczyk- w tym nie ma sprzeczności – kończy wpis Marek Rząsowski.

Więcej o:
marek rząsowski unia europejska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE