Czy w szpitalu w Radomsku zabraknie szczepionek na gruźlicę dla dzieci?

Czy w szpitalu w Radomsku zabraknie szczepionek na gruźlicę dla dzieci? Fot. pixabay.com

W związku z doniesieniami w mediach ogólnopolskich, iż w placówkach medycznych w Polsce kończą się zapasy szczepionek przeciwko gruźlicy, którymi szczepione są nowo narodzone dzieci - sprawdziliśmy czy problem ten dotyczy również szpitala w Radomsku.

W Polsce szczepienie noworodków przeciwko gruźlicy jest obowiązkowe. Preparat do szczepień przeciwko gruźlicy w kraju dostarcza obecnie tylko jedna firma - Biomed Lublin. W styczniu tego roku spółka powiadomiła prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, że nie może przekazać kolejnej partii szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10. Powodem wstrzymania miały być nieprawidłowości w procesie jej wytwarzania. Dlatego też zlecono przeprowadzenie powtórnych badań kontrolnych.

Szczepionkę przeciwko gruźlicy otrzymuje każdy noworodek jeszcze przed wyjściem ze szpitala. Dlatego też zaistniało ryzyko, że dzieci będą odsyłane bez szczepienia.

Z informacji jaką udało się nam uzyskać z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Radomsku, która przekazuje placówkom medycznym potrzebne szczepionki, wynika iż PÓKI CO problem ten nie występuje. Szpital w Radomsku nie korzysta również z rezerw. Potrzebnych dawek szczepionek przeciwko gruźlicy jest odpowiednia ilość.

Więcej o:
szpital radomsko szczepionki gruźlica
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE