Czy w Radomsku zostanie powołany trzeci wiceprezydent?

Czy w Radomsku zostanie powołany trzeci wiceprezydent?

Po tym, jak w Radomsku została zawiązana nowa miejsko-powiatowa koalicja Prawa i Sprawiedliwości oraz stowarzyszeń Razem dla Radomska i Wspólnego Samorządu, doszło już do kilku zmian kadrowych. W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że są plany powołania trzeciego wiceprezydenta miasta. Sprawdziliśmy.

Po zawiązaniu nowej miejsko-powiatowej koalicji, do zmian doszło w radomszczańskim starostwie. Małgorzata Lewandowska (PiS) została nowym wicestarostą, a Edyta Sapis (PiS) nową wiceprzewodniczącą Rady Powiatu. Powołano również piątego – nieetatowego Członka Zarządu Powiatu. Został nim Michał Koski (PiS). Dokonano również zmian przewodniczących stałych komisji. Zmiany nastąpiły również w magistracie. Nowym przewodniczącym Rady Miasta został Tadeusz Kubak z PiS. Zmienili się również niektórzy przewodniczący komisji Rady Miejskiej. Zmiany zaszły także w miejskiej spółce MPK. Nowym jej prezesem został Sławomir Przybyłowicz, niegdyś rzecznik prasowy byłej prezydent Anny Milczanowskiej. Czy to koniec zmian?

- Podobno prowadzone są rozmowy, by w Radomsku został powołany trzeci wiceprezydent – taką informację otrzymaliśmy od Czytelnika.

Czy faktycznie są takie plany? O to zapytaliśmy w radomszczańskim magistracie.

- Z informacji, które otrzymałem od prezydenta wynika, że takich planów absolutnie nie ma – mówi Wiktor Lewandowski z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Zapytaliśmy również, czy należy się spodziewać zmian na stanowiskach naczelników wydziałów Urzędu Miasta.

- Takich planów również nie ma – wyjaśnia Wiktor Lewandowski.

Czy informacje, które otrzymaliśmy od Czytelnika są faktycznie zwykłą plotką, czy też coś jednak jest na rzeczy, okaże się z pewnością w najbliższym czasie.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko trzeci wiceprezydent nowa koalicja zmiany kadrowe
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE