Czy urzędy w Radomsku przeszły na pracę zdalną?

Czy urzędy w Radomsku przeszły na pracę zdalną?

We wtorek, 3 listopada 2020 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów, na mocy którego urzędy w całej Polsce mogą przejść na zdalny tryb pracy. Ma to związek z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Rozporządzenie zasadniczo wprowadza pracę zdalną w urzędach i jednostkach organizacyjnych, jednak upoważnia kierowników urzędów i jednostek do ustalenia szczególnych rozwiązań organizacyjnych w sprawach pomocy obywatelom, ich bieżącej, egzystencjalnej obsługi w zakresie podstawowych usług publicznych oraz innych ważnych spraw, których załatwienie w sposób zdalny nie jest możliwe. Sprawdziliśmy, jak po wejściu w życie Rozporządzenia pracują urzędy w Radomsku.

Urząd Miasta w Radomsku

- Urząd Miasta w Radomsku już od pewnego czasu pracuje w formie zdalnej. Część pracowników przychodzi do pracy na godz. 7.30 i pracuje do godz. 12.00. Później urząd jest dezynfekowany i rozpoczyna się druga zmiana pracy, która trwa od godz. 12.30 do 17.00. Zachowujemy reżim sanitarny i zapewniamy stałą obsługę interesantów – wyjaśnia Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Starostwo Powiatowe w Radomsku

Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Radomsku, Wioletta Bąk-Kempa poinformowała, że Starostwo Powiatowe w Radomsku będzie realizowało zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom lub inne zadania niezbędne ze względu na przepisy prawa i potrzeby urzędu.

- W sytuacji epidemicznej Starostwo Powiatowe nie zaprzestaje pracy, wykonując zadania pilne i niecierpiące zwłoki. Prosimy, aby w miarę możliwości wszystkie niezbędne sprawy i formalności załatwiać drogą telefoniczną, mailową, przez system ePUAP lub za pomocą poczty tradycyjnej (adres: Starostwo Powiatowe w Radomsku, ul. Leszka Czarnego 22, 97-500 Radomsko) – informuje Wioletta Bąk-Kempa.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku

Od 4 listopada na system pracy zdalnej przechodzi MOPS w Radomsku.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko starostwo radomsko praca zdalna koronawirus
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE