Czy Rada Miejska zaakceptuje pomysł likwidacji starego basenu w Radomsku?

Czy Rada Miejska zaakceptuje pomysł likwidacji starego basenu w Radomsku? Fot. arch. redakcji

Czy w Radomsku będą funkcjonować dwa baseny, czy też stara pływalnia zostanie zlikwidowana? Tego typu pytania pojawiają się od kilku miesięcy. Być może odpowiedź przyniesie najbliższa, zaplanowana na 25 listopada 2022 r. sesja Rady Miejskiej.

Jeszcze przed oddaniem do użytku kompleksu basenowego „Aquara” padały pytania, czy będzie to jedyny w mieście basen, czy stara pływalnia przy ul. Leszka Czarnego również będzie funkcjonować. Jednoznacznej odpowiedzi wciąż nie znamy.

Władze Radomska podjęły decyzję, że przez jakiś czas będą funkcjonować dwa obiekty. Niedawno z radomszczańskiego magistratu napłynęły jednak informacje, że w związku z koniecznością wprowadzenia oszczędności w wydatkach bieżących miasta, zasadne jest zamknięcie basenu przy ul. Leszka Czarnego.

Temu pomysłowi przeciwny jest radny Radosław Rączkowski.

- Pływalnia kryta w Radomsku jest obiektem przystosowanym do prowadzenia nauki pływania, jak również miejscem w którym osoby nieposiadające umiejętności profesjonalnego pływania mogą w sposób aktywny i bezpieczny rozwijać swoje umiejętności. Wyłączenie całkowite tego obiektu rodzi wiele obaw. Nowy obiekt basenowy o nazwie AQUARA może nie zaspokoić potrzeb mieszkańców nieumiejących pływać profesjonalnie z uwagi na głębokość niecki 220 cm – zauważa radny Radosław Rączkowski.

Radny chce, by Rada Miejska przyjęła stanowisko (w formie uchwały), w którym oświadczy, że nie wyraża poparcia dla planów likwidacji basenu przy ul. Leszka Czarnego.

Tematem tym zajmą się radni podczas sesji zwołanej na 25 listopada 2022 r.

Więcej o:
radomsko stary basen likwidacja basenu sesja rady miasta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE