Czy pranie kanap może być przyjemne?

Czy pranie kanap może być przyjemne?

Większość z nas nie przepada za tego rodzaju obowiązkami i unika ich jak ognia. Jednakże odpowiednio zadbane kanapy wcale nie są trudne do wyczyszczenia. Sekret polega na systematycznym odświeżaniu sof, narożników i fotelu tapicerowanych, aby nie doprowadzić ich do kiepskiego stanu. Jeżeli na naszych meblach nie znajdują się uporczywe plamy to pranie kanap może być szybkie, proste i satysfakcjonujące.

W jaki sprzęt warto inwestować?

Na początek warto zadać sobie kilka kluczowych pytań: ile kanap i innych mebli tapicerowanych znajduje się w naszym domu? W jakim kolorze są obicia? Z jakim materiałem mamy do czynienia? Jeżeli mieszkamy w dużym domu, w którym jest wiele dywanów, wykładzin oraz mebli tapicerowanych, z pewnością warto zainwestować w profesjonalny sprzęt piorący. Taki odkurzacz piorący wraz z końcówką do tapicerek jest wybawieniem dla wszystkich, których do tej pory przerażało pranie kanap.

Chociaż sprzęt ten jest profesjonalny to korzystanie z niego jest banalnie proste – najpierw wlewamy wodę wraz z dodatkiem dedykowanego płynu lub proszku piorącego. Następnie spryskujemy brudną powierzchnię dywanu czy kanapy. Czekamy około piętnastu minut (czas zawsze jest dokładnie określony w instrukcji środka czystości), a następnie odsysamy ciecz wymieszaną z brudem. Efekt jest wspaniały, a cały proces niezwykle satysfakcjonujący.

Co można wyprać odkurzaczem piorącym?

Nie tylko pranie kanap czy mebli tapicerowanych wchodzi tutaj w grę. Jak już wcześniej wspomniano, odkurzacze piorące to przede wszystkim dobry wybór, jeśli chodzi o utrzymanie w czystości dywanów. Dodatkowo małą końcówką od odkurzacza piorącego wypierzemy także poduszki, materace, boki łóżka z obiciem czy nawet dziecięce wózki. Taki sprzęt sprawdzi się świetnie także przy okazji porządków w samochodzie i prania tapicerki.

Ile zapłacimy za sprzęty piorące?

Nawet jeśli zdecydujemy się na markowy sprzęt do prania, powinniśmy zmieścić się w kilkuset złotych. Biorąc pod uwagę, że jest to inwestycja w solidną i dającą świetne efekty maszynę, to raczej niezbyt wiele. Ważne pytanie jednak brzmi – czy będzie nam się chciało jej używać. Choć pranie kanap czy dywanów to żadna filozofia, to jednak wiąże się to ze znacznym wysiłkiem fizycznym, na który nie każdy jest gotowy i chętny. Wiele osób woli zapłacić firmie zewnętrznej, by raz na jakiś czas przyjechała i wysprzątała mieszkanie na błysk. Często w skład takiej profesjonalnej usługi wchodzi nie tylko pranie wykładzin, dywanów i mebli tapicerowanych, ale również mycie okien czy łazienek.

Jeśli chcemy sobie zrobić prezent z okazji świąt lub urodzin – warto przeznaczyć pieniądze na skorzystanie z takiej opcji. Z pewnością przyjemnie będzie wrócić do czystego domu, nad którym nie musieliśmy wiele dni pracować. Wybierając firmę do współpracy, pamiętajmy, by postawić na przedsiębiorstwo z doświadczeniem oraz takie, które dysponuje różnorodnymi maszynami. Jeśli ważne są dla nas naturalne środki czystości – również sprawdźmy jakie w tej kwestii ma zdanie nasz przyszły współpracownik.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE