Czy powstanie świetlica środowiskowa na Wymysłówku?

Czy powstanie świetlica środowiskowa na Wymysłówku?

Stowarzyszenie Wspólnoty Gruntowej Osiedla Wymysłówek zwróciło się z wnioskiem do radnych i prezydenta o wybudowanie w ich okolicy świetlicy środowiskowej. W zamian stowarzyszenie oddałoby swoje grunty. Dziś, 25 czerwca radni oglądali tereny Wymysłówka i zapoznali się z planami zagospodarowania.

Miejscy radni z komisji rozwoju miasta i planowania przestrzennego przeprowadzili 25 czerwca wizję lokalną terenów na Wymysłówku, w celu zapoznania się z planami zagospodarowania w przyszłości tego terenu. Bowiem radni są jak najbardziej przychylni zaproponowanej przez stowarzyszenie koncepcji. Jednak przyznają, że budżet nie jest z gumy i póki co brak jest na to środków finansowych. Jest jednak pewien pomysł.

- Uważam, że koncepcja bardzo dobra. Jednak trzeba na nią znaleźć środki. Dzisiaj na komisji wyjazdowej oglądaliśmy działki pod kontekstem zagospodarowania ich. Ponieważ wstępny pomysł jest taki, że moglibyśmy podzielić ten grunt na kilka działek budowlanych i je sprzedać. A w zamian z uzyskanych dochodów wybudować świetlicę, która zaspokoiłaby potrzeby mieszkańców i stowarzyszenia
- mówił radny Radosław Rączkowski.

Na Wymysłówku powstała w ramach budżetu obywatelskiego tężnia, obok powstał też plac zabaw dla dzieci. A naprzeciw tych obiektów są grunty, które stowarzyszenie zaproponowało miastu. Teren Wymysłówka jest na etapie projektowania do zagospodarowania, dlatego też sprawą świetlicy radni będą się jeszcze zajmować.

Więcej o:
wymysłówek świetlica środowiskowa stowarzyszenie wspólnoty gruntowej osiedla wymysłówek
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE