Radomsko, Łódzkie 0.2o środa, 22 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Czy powiat kupi drona do walki ze smogiem? Radny pyta w sondzie

Miasto
Jacek Paszewski

Styczniową komisję rozwoju w Starostwie Powiatowym, radni całkowicie poświęcili kwestii zanieczyszczenia powietrza. Do walki ze smogiem niektóre miasta wykorzystują drony. Nad zasadnością zakupu takiego sprzętu dla powiatu radomszczańskiego rozmawiali wówczas radni wraz z zaproszonymi gośćmi. Były m.in. prezentacje te multimedialne oraz te na żywo, z pomiaru zanieczyszczenia powietrza za pomocą drona.

Radni zakupu pomysłu zakupu drona nie odrzucają. Skierowane zostały wnioski do zarządu o rozważenie tego tematu i podjęcie rozmów z gminami. Bowiem partycypacja kosztów zakupu dronu miałaby zostać rozdzielona pomiędzy miasto Radomsko, starostwo powiatowe oraz gminy powiatu radomszczańskiego.

- Podczas styczniowej komisji Rozwoju Powiatu zainicjowałem pomysł zakupu drona - wyposażonego w specjalistyczny sprzęt do walki ze smogiem. Podczas spotkania Radni i wszyscy jego uczestnicy mogli zapoznać się z pracą sprzętu, a Komisja skierowała wniosek do Zarządu Powiatu o rozpoczęcie rozmów z władzami miast i gmin z terenu powiatu radomszczańskiego dotyczących wspólnego zakupu drona – napisał radny Rząsowski.

Radny Marek Rzasowski, będący zarazem przewodniczącym komisji rozwoju powiatu, na swoim profilu na Facebooku od 8 lutego, od godz. 18.00, uruchomił sondę, w której zapyta:

Czy Twoim zdaniem samorządy z terenu powiatu radomszczańskiego powinny zakupić powyższy sprzęt celem monitoringu stanu powietrza oraz identyfikacji źródeł zanieczyszczeń?

 

Portal Radomsko24.pl uruchomił także ankietę, w której pytamy: Czy powiat radomszczański powinien kupić drona do walki ze smogiem? Głosować można TUTAJ.

Ile kosztuje dron?

Co tu dużo kryć, kwota tego nowoczesnego urządzenia nie jest mała. Dron zaprezentowany radnym kosztuje około 70 tys. zł netto. Jednak to nie wszystkie koszty. Do tego dochodzi przeprowadzenie płatnego szkolenia na operatora drona.

komentarze