Czy planowe zabiegi w szpitalu w Radomsku zostaną przesunięte na inny termin?

Czy planowe zabiegi w szpitalu w Radomsku zostaną przesunięte na inny termin? Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

W związku z wystąpieniem w Polsce trzeciej fali pandemii koronawirusa, centrala Narodowego Funduszu Zdrowia wydała zalecenie dla szpitali, by te ograniczyły do niezbędnego minimum wykonywanie planowych zabiegów. Czy w związku z tym pacjenci Szpitala Powiatowego w Radomsku mogą się spodziewać przesunięcia terminów wyznaczonych wcześniej zabiegów?

Narodowy Fundusz Zdrowia podkreśla, że epidemia – a w szczególności jej rozwój, może być uzasadnieniem dla zmiany terminu zabiegu. Przesunięcie planowych zabiegów ma zapewnić dodatkowe łóżka dla chorych na koronawirusa. Nie dotyczy to zabiegów pilnych, bezpośrednio ratujących życie.

Czy pacjenci radomszczańskiego szpitala muszą liczyć się z tym, że terminy zabiegów, które mają wyznaczone, zostaną zmienione? Jak poinformował redakcję Radomsko24.pl dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku, Piotr Kagankiewicz – obecnie takiego zagrożenia nie ma.

- Pracujemy w większości dni miesiąca na pięciu salach operacyjnych. Staramy się leczyć pacjentów zarówno covidowych, jak i niecovidowych. Na dziś nie widzę też zagrożenia w postaci braku kadry – mówi Piotr Kagankiewicz, dyrektor radomszczańskiego szpitala.

Piotr Kagankiewicz rozmawiał z wojewodą i otrzymał informację, że nie przewiduje się powoływania kadry medycznej radomszczańskiego szpitala do zabezpieczenia innych placówek medycznych.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko zabiegi operacyjne terminy zabiegów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE