Czy paczki z Polski do Niemiec kosztują więcej, niż przesyłki wewnątrzkrajowe?

Czy paczki z Polski do Niemiec kosztują więcej, niż przesyłki wewnątrzkrajowe?

Niemcy są krajem położonym tuż za zachodnią granicą Polski. Mogłoby się wydawać, że nadanie przesyłki do jednego z niemieckich miast pod względem kosztów powinno być zbliżone do usług wewnątrzkrajowych. Czy rzeczywiście tania wysyłka paczki do Niemiec jest możliwa? Sprawdź, jak wysłać taką przesyłkę i ile zapłacisz za jej doręczenie.

Blisko, ale za granicą, czyli ile kosztuje paczka do Niemiec?

Przesyłanie paczek na terenie Polski z pewnością jest usługą tanią i bardzo atrakcyjną. Szczególnie chwalą ją sobie klienci sklepów internetowych i portali aukcyjnych, którzy za kilka złotych mogą zamówić dostarczenie zakupów do domu czy firmy. Kurierzy wyspecjalizowani w obsłudze paczek wewnątrzkrajowych oferują przewiezienie przesyłki o dużych gabarytach za jedyne 30 zł. Za mniejsze można zapłacić nawet kilka czy kilkanaście złotych.

Nieco inaczej przedstawia się usługa, której przedmiotem jest paczka z Polski do Niemiec. Koszt jej realizacji nie tylko jest wyższy, ale nawet kilkakrotnie przekracza cenę usługi w kraju. Jednocześnie nie ma znaczenia, czy miejscem docelowym jest miasto przy granicy, czy też leżące w dużej odległości od Polski.

W przypadku dużej i ciężkiej paczki, trzeba zapłacić za jej dostarczenie od 82,99 zł do 99,99 zł. Wszystko zależy od konkretnej firmy kurierskiej. Również mała paczka nie jest tania, gdyż cena jej dowiezienia wynosi odpowiednio 82,99 zł i 67,99 zł. Różnica względem cen krajowych jest więc znacząca.

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Najprostszym sposobem nadania paczki z Polski do Niemiec jest skorzystanie z serwisu internetowego Euro-Paka: https://www.euro-paka.pl/paczki-do-niemiec. Atutem tego rozwiązania jest dostęp do wielu ofert zgromadzonych w jednym miejscu. Dzięki temu przed nadaniem można sprawdzić, ile kosztuje paczka do Niemiec oraz jak długo będzie szła do adresata.

Zamawianie usługi w serwisie jest bardzo proste. Można w nim też znaleźć cenne informacje, a dzięki porównaniu ofert możliwa jest tania wysyłka paczki do Niemiec.

Nadawanie paczki do Niemiec w serwisie jest niezwykle proste. Wystarczy:

• wypełnić odpowiedni formularz,
• wybrać ofertę z listy,
• zamówić kuriera,
• zapłacić za usługę.

Na stronie można też przygotować etykietę adresową, a po odebraniu paczki do Niemiec przez pracownika firmy – śledzić jej trasę. Dodatkowo serwis zawiera też wiele przydatnych informacji na temat pakowania przesyłek czy ich zawartości.

Jak długo idą paczki z Polski do Niemiec?

Realizacja usług kurierskich odbywa się błyskawicznie. Podczas gdy w kraju na dostarczenie przesyłki potrzeba jednego dnia, do zachodnich sąsiadów kurierzy dostarczają je w czasie 1-2 dni roboczych. Wiele zależy od tego, w jakim landzie mieszka adresat. Im dalej od granicy, tym dłużej trzeba poczekać na paczkę.

Czy wysyłanie paczek do Niemiec jest opłacalne?

Wielu osobom mogłoby się wydawać, że wydanie prawie 100 zł na kuriera, który przewiezie przesyłkę kilkanaście kilometrów za granicę, jest drogie i nieopłacalne. Jeśli jednak nadawca mieszka w centrum lub na wschodzie kraju, za dojazd do granicy własnym samochodem lub komunikacją publiczną zapłaciłby niewiele mniej. Ponadto straciłby też na to sporo czasu.

Wysyłając paczki do Niemiec, warto zastanowić się nad wyborem firmy kurierskiej i dobrze skalkulować koszty. Nie zawsze firma, która tanio przewozi małe przesyłki, będzie równie dobrym wyborem, gdy trzeba wysłać rower czy komputer. Ważną częścią kosztów jest też bezpłatne ubezpieczenie, którego wysokość jest różna w poszczególnych firmach.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE