Czy odzież medyczna musi być nudna?

Czy odzież medyczna musi być nudna?

Specjalistyczna odzież medyczna przeznaczona jest dla osób, które zawodowo zajmują się ochroną ludzkiego zdrowia. Nie oznacza to jednak, że musi być ona nudna i nijaka. Istnieją bowiem sposoby, dzięki którym odzież medyczna może stać się nie tylko solidnym zabezpieczeniem, ale i cechować niekwestionowanymi walorami estetycznymi.

Czym jest odzież medyczna?

Odzież medyczna jest specjalistycznym ubiorem, przeznaczonym przede wszystkim dla osób, które w swoim codziennym fachu zajmują się niesieniem pomocy medycznej innym ludziom. Mowa więc o lekarzach, czy też pielęgniarkach - odzież medyczna nie jest jednak przeznaczona wyłącznie dla nich.

Propozycje te przeznaczone są jednak nie tylko dla medyków, ale również dla farmaceutów, masażystów, czy też osób wykonujących zawód kosmetologa, a także pracownicy laboratoriów oraz sanepidu. Zapewnia pełne bezpieczeństwo i ochronę przed zakażeniem, eliminując np. zapięcia takie, jak choćby zamki błyskawiczne. Odzież medyczna to nie tylko bluzy, czy też kitle. Mowa bowiem także o odpowiednio wykonanych bluzach medycznych, spodniach, spódnicach, żakietach, czepkach i nie tyko. Oczywiście, każdy element odzieży medycznej musi spełnić szereg rygorystycznych warunków, zanim zostanie on w ogóle dopuszczony do użytkowania. 

Jakie wymagania musi spełnić odzież medyczna?

Odzież medyczna, zanim trafi do sprzedaży, jest drobiazgowo kontrolowana pod kątem spełniania przez nią wszelkich wymagań prawnych. Musi ona spełniać normy zarówno polskie, jak i te wyznaczone przez Unię Europejską. W pierwszej kolejności powinna ona spełniać założenia normy EN 13795, zgodnie z dyrektywą European Council Directive 93/42/EEC [MDD]. Kolejne przepisy definiujące wymagania, które muszą zostać spełnione przez odzież medyczną definiuje opublikowane 26 czerwca 2012 r. rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące wymagań, które zarówno pod względem sanitarnym, jak i fachowym dotyczą osób prowadzących działalność medyczną. 

Scrubs lekarski musi jednocześnie pozwolić skórze oddychać, a także zapewniać komfort termiczny. Wykorzystywane w jej produkcji materiały muszą zabezpieczać przed infekcjami, a także dostaniem się na powierzchnię skóry krwi, czy też płynów drobnoustrojowych.

Czy scrub lekarski musi być nudny? 

Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie! Odzież medyczna, pomimo swojej pozornej prostoty, wcale nie musi być nudna. Wystarczy bowiem wybrać produkty o niecodziennym, intrygującym fasonie, aby odświeżyć koncept odzieży medycznej i tego, jak powinna wyglądać. Jeśli nietuzinkowy krój odzieży to jeszcze nie wszystko, istnieją sposoby na to, by uczynić odzież medyczną jeszcze ciekawszą.

Kolorowa odzież medyczna

Odzież medyczna zazwyczaj kojarzy nam się z kolorem białym, ewentualnie zielonym niemniej nie musi wcale być tak monotonna. Ubranie medyczne w wesołym, intensywnym kolorze nie tylko zaskoczy pacjenta, czy też klienta apteki lub laboratorium, ale poprawi mu humor. Kolorowa odzież medyczna pozwoli także nierzadko noszącemu poczuć się swobodniej w służbowym stroju, może mieć też zastosowanie praktyczne. Zastosowanie różnych kolorów odzieży medycznej dla różnych oddziałów szpitala, lub na podstawie specjalizacji lekarskiej, czy też pielęgniarskiej pozwoli pacjentowi szybciej zwrócić się z prośbą o pomoc do odpowiedniej osoby.

Wysokiej jakości materiały premium

Scrubs wykonany z najwyższej jakości, ekologicznych materiałów premium pozwoli pracownikom medycznym lepiej czuć się w swoim służbowym stroju. Wysokiej jakości, wykonana z elastycznych materiałów odzież medyczna ułatwi poruszanie się i z łatwością dopasuje się do sylwetki ciała. Dzięki swojej przewiewności pozwoli skórze oddychać i będzie idealnie nadawała się do pracy nawet w gorące, letnie dni. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE