Czy nowy basen w Radomsku zostanie otwarty na wakacje?

Czy mieszkańcy Radomska będą mogli korzystać w wakacje z nowego basenu przy ul. Św. Jadwigi Królowej? Wciąż trwają odbiory techniczne obiektu.

Wiąż trwają odbiory techniczne nowego basenu przy ul. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku. I nie wiadomo, ile jeszcze potrwają. Jak wyjaśnia wiceprezydent Radomska - Monika Andrysiak, wykonawca inwestycji – firma „Inkomet”, wciąż nie wymienił bowiem zakwestionowanych przez miasto, zjeżdżalni i urządzeń znajdujących się na placu zabaw.

Czy jest zatem szansa, że obiekt zostanie oddany do użytku na wakacje?

- Wiem, że to przeciąganie odbiorów technicznych w czasie wygląda bardzo dramatycznie. Jesteśmy umówieni z wykonawcą na sprawdzenie technologii basenowej, bo do tej pory nie mieliśmy okazji tego uczynić. Przede wszystkim ważne jest bezpieczeństwo, a nie ściganie się z czasem i zastanawianie się czy na lato zdążymy otworzyć basen. Jeżeli w obiekcie są zastosowane rozwiązania, zagrażające bezpieczeństwu, to nikt na siłę tego basenu otwierać nie będzie – wyjaśnia Monika Andrysiak, wiceprezydent Radomska.

Monika Andrysiak podkreśla, że jeżeli wykonawca nie zdecyduje się na wykonanie wskazanych przez magistrat poprawek, nie otrzyma wynagrodzenia za tę część prac. Miasto ogłosi natomiast przetarg na wykonawstwo zastępcze.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko nowy basen otwarcie basenu odbiory techniczne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE