Czy koronawirus uniemożliwi oddanie do użytku ul. Reymonta?

Czy koronawirus uniemożliwi oddanie do użytku ul. Reymonta?

Wielu mieszkańców Radomska zastanawia się, czy w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii możliwe będzie ukończenie prac związanych z rewitalizacją ul. Reymonta i oddanie drogi do użytku. Urzędnicy uspokajają.

Oddanie do użytku zrewitalizowanego fragmentu ul. Reymonta w Radomsku było kilka razy przekładane. Ostateczną datą zakończenia inwestycji jest kwiecień 2020 r. Wówczas ruch na drodze ma zostać przywrócony. Jak zapewniają urzędnicy, termin ten nie jest zagrożony.

- Wszystkie prace zmierzające do ukończenia tej inwestycji przebiegają zgodnie z planem. Nie ma zagrożenia, że droga nie zostanie oddana do użytku. Nastąpi to w kwietniu – wyjaśnia Janusz Taranek z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Zgodnie z założeniami rewitalizacji ul. Reymonta, po zakończeniu prac w centrum miasta zostanie stworzona otwarta i nowoczesna przestrzeń. W zakres inwestycji weszło m.in. zwężenie jezdni do szerokości 4 m oraz budowa chodników z płyt granitowych. Powstał też nowy szeroki chodnik, który będzie dostosowywany do zmiennych potrzeb mieszkańców, np. jako miejsce pod sezonowe ogródki gastronomiczne, czy miejsce do organizacji happeningów.

Prace rozpoczęły się w maju ubiegłego roku. Koszt inwestycji to ponad 5 mln złotych.

Więcej o:
radomsko ulica reymonta rewitalizacja zakończenie rewitalizacji ulicy reymonta
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE