Czy kobieta w ciąży może pić wino bezalkoholowe?

Czy kobieta w ciąży może pić wino bezalkoholowe?

Alkohol w ciąży nie jest dobrym rozwiązaniem. Kobiety spodziewające się potomstwa powinny go stanowczo unikać, gdyż może on zaszkodzić zdrowiu przyszłej mamy oraz płodu. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej produktów będących alternatywą dla alkoholowych trunków, a jednym z nich jest bezalkoholowe wino, po które można sięgać, będąc w ciąży lub dbając o dietę.

Czym właściwie jest wino bezalkoholowe?

Bezalkoholowe wina powstają w procesie dealkoholizacji. Początkowo wytwarza się je, jak zwykłe wina, mogą być one słodkie lub wytrawne, czerwone lub białe, jednak od klasycznych trunków różnią się one właśnie tym, że są pozbawione alkoholu. Można tego dokonać na dwa sposoby - pierwszy z nich to destylacja próżniowa, podczas której alkohol podgrzewany jest do 30 stopni Celsjusza i tak oto odparowuje, natomiast drugim sposobem jest metoda wirujących stożków. Na czym ona polega? Wino poddawane jest sile odśrodkowej, która wypiera cząsteczki alkoholu i oddziela je od całej reszty składników.

Doskonałe wina bezalkoholowe, bogate w owocowe aromaty znajdziesz w sklepie internetowym Schronisko Bukowina. Trunki te nie są zwykłym sokiem owocowym, jak uważają sceptycy, to pełnowartościowe wina wyprodukowane z moszczu winogronowego, które przeszły proces fermentacji oraz z których usunięto alkohol. Wino bezalkoholowe jest bezpieczne dla kobiet w ciąży oraz tych karmiących piersią, dlatego czerwone lub włoskie musujące wino z pewnością nikomu nie zaszkodzi.

Jak to jest z tym winem bezalkoholowym w ciąży?

Każda przyszła mama wie, jak szkodliwy wpływ na rozwój płodu mają napoje wysoko oraz niskoprocentowe. Tego typu trunków należy unikać w czasie ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze, kiedy to zaczynają rozwijać się najważniejsze narządy. Kobiety spodziewające się dziecka nie muszą jednak rezygnować z lampki wina. Procentowe napoje mogą zastąpić bezalkoholowym winem, nie martwiąc się przy tym o zdrowie swoje i maluszka. Przed zakupem bezalkoholowych trunków, warto jednak upewnić się, jaka zawartość alkoholu widnieje na etykiecie butelki. Na sklepowych półkach często dostępne są wina z napisem "bezalkoholowe", natomiast pomimo to, można w nich znaleźć niewielką ilość alkoholu. Jaką? Najczęściej jest to od 0,3 do 0,5 procent. Dlatego, jak widać wino bezalkoholowe, wcale nie musi być pozbawione alkoholu.

Wino dla kobiet w ciąży - czy jest bezpieczne dla dziecka i matki?

Wino bezalkoholowe produkowane jest w taki sam sposób jak tradycyjne wino, dlatego zachowuje takie same właściwości. Można w nim znaleźć cenne polifenole odpowiedzialne za hamowanie rozwoju wolnych rodników oraz procesów starzenia. Największą ilość tych substancji posiada wino czerwone. Wino bezalkoholowe bogate jest w potas, a przy tym ma niską zawartość sodu, cholesterolu oraz tłuszczy. Kobiety w ciąży mogą je spożywać, ponieważ napój ten wspiera wytwarzanie prolaktyny oraz laktację. Dodatkowo ma również mniejszą kaloryczność w porównaniu do innych trunków, dlatego też oprócz kobiet w ciąży po napoje pozbawione alkoholu sięgają także diabetycy. Wino 0 to doskonałe rozwiązanie dla osób na diecie. Kieliszek wypełniony bezalkoholowym trunkiem z bąbelkami pozwoli przyszłym mamom skorzystać nieco z "imprezowego" życia.

Dobrej jakości wina bezalkoholowe - gdzie można je znaleźć?

Dzięki winom bezalkoholowym przyszłe mamy wcale nie muszą rezygnować z lampki wina zaserwowanej do romantycznej kolacji. Dzięki bogatej ofercie win bez alkoholu, dostępnej w sklepie online Schronisko Bukowina, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią mogą wybrać trunki, które w pełni odpowiadają ich gustom i smakom. Wina bezalkoholowe dostępne w sklepie internetowym Schronisko Bukowina są aromatyczne i posiadają podobne walory smakowe, jak klasyczne wina.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE