Czy dobrym rozwiązaniem są pożyczki prywatne?

Czy dobrym rozwiązaniem są pożyczki prywatne?

Coraz więcej osób decyduje się na pożyczkę prywatną, głównie ze względu na to, że wymogi są znacznie mniejsze. Praktycznie każdy może skorzystać z takiego finansowania, nawet osoby posiadające zadłużenia i wpisy w rejestrach dłużników.

Z takiej pożyczki bardzo często korzystamy w momencie, gdy nie mamy odpowiedniej zdolności kredytowej, aby uzyskać kredyt w banku czy firmie pozabankowej. Szanse uzyskania takiego wsparcia finansowego są bardzo duże i wymagają minimum formalności.

Czym jest pożyczka prywatna?

Kiedy zaciągamy kredyt bankowy to taka instytucja musi nam udzielić finansowania zgodnie z określonymi prawami. Natomiast kiedy decydujemy się na pożyczkę prywatną to pieniądze otrzymujemy od osoby fizycznej, która nie posiada zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Oczywiście ustalone są również pewne reguły pomiędzy pożyczkobiorcą i pożyczkodawcą, dotyczące tego, jakie jest oprocentowanie kredytu, jakie są pełne koszty i jaki jest termin płatności. Najważniejsze dla osób korzystających jest to, że taka pożyczka wiąże się z przygotowaniem niewielkiej ilości dokumentów, a pieniądze wypłacane są nawet osobom, które posiadają duże zadłużenie. Najczęściej zabezpieczeniem jest nieruchomość.

Jakie trzeba spełnić warunki, aby uzyskać pożyczkę prywatną?

Warunki, które należy spełnić, aby móc ubiegać się o pożyczkę prywatną w większości przypadków nie są wymagające. Wystarczy tylko:

• ukończyć 18 lat,
• posiadać dowód osobisty,
• mieć polskie obywatelstwo.

Najczęściej pożyczkodawca nie wymaga tego, aby przedstawiać umowę o pracę czy inne dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody, ponieważ do pożyczki prywatnej nie trzeba mieć zdolności kredytowej. Nie są również sprawdzone żadne rejestry dłużników, takie jak Krajowy Rejestr Długów, Biuro Informacji Gospodarczej, czy Biuro Informacji Kredytowej.

Warto jednak pamiętać o tym, że do bardzo wysokich pożyczek, potrzebne będzie istotne zabezpieczenie w postaci nieruchomości lub pozyskanie poręczyciela. W większości przypadków trzeba także podpisać specjalny weksel.

Gdzie można uzyskać pożyczkę od osoby prywatnej?

W obecnych czasach wiele osób poszukuje prywatnego finansowania. Istnieje kilka miejsc, gdzie można znaleźć ofertę pożyczki prywatnej.

W każdym dużym mieście znajdziemy takie reklamy na słupach ogłoszeniowych. Wielu inwestorów zamieszcza takie informacje również w lokalnej prasie.

Warto także zajrzeć do internetu i przeszukać portale ogłoszeniowe, serwisy i fora. Coraz częściej tego rodzaju wsparcie finansowe nazywane jest także pożyczką społecznościową online.

Czy pożyczkę prywatną załatwimy przez internet?

Pożyczki dla zadłużonych ze złą historią bez przedpłat weryfikacyjnych nie są udzielane na takich samych zasadach, co szybkie chwilówki, gdzie pieniądze otrzymujemy natychmiast na konto po zatwierdzeniu wniosku. Tego rodzaju firmy pożyczkowe posiadają specjalne systemy internetowe, dzięki czemu cały proces wnioskowania o pożyczkę jest zautomatyzowany.

Natomiast w przypadku pożyczki prywatnej przez internet, proces jest o wiele bardziej skomplikowany. Umowa takiego finansowania zawsze spisywana jest w obecności pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy.

Największym plusem tego rozwiązania jest to, że klienci mogą liczyć na bezpłatny dojazd do swojego miejsca zamieszkania. Nie trzeba wtedy przejmować ją dodatkowymi kosztami.

Pożyczka prywatna jest obecnie najlepszym rozwiązaniem, z jakiego można skorzystać, gdy potrzebne są szybko dość duże pieniądze, a my nie mamy odpowiedniej zdolności kredytowej. Warto jednak z takiego finansowania korzystać tylko w momencie, kiedy bank odmawia nam kredytu, ponieważ pożyczka od prywatnej osoby zawsze będzie miała większe koszty.

Dowiedz się więcej na portalu Udziele-pozyczki.pl

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE