Czy brak ordynatora to fikcyjny problem z funkcjonowaniem pediatrii w szpitalu?

Czy brak ordynatora to fikcyjny problem z funkcjonowaniem pediatrii w szpitalu?

Historia oddziału pediatrycznego w Szpitalu Powiatowym w Radomsku jest bardzo długa. Oddział został przekształcony w 2021 roku na oddział covidowy. Jest rok 2024 i nadal oddział pediatryczny jest nieczynny.

- Już od dłuższego czasu oddział pediatrii jest przygotowany, gotowy do natychmiastowego uruchomienia, wyposażony... Chcemy zainteresować lekarzy pediatrów do podjęcia pracy w naszym szpitalu - komentowała wiele miesięcy temu Beata Pokora były starosta powiatu radomszczańskiego.

Jedynym problemem, który podobno stał i nadal stoi na drodze do uruchomienia oddziału, to znalezienie lekarza pediatry, który będzie kierownikiem oddziału oraz zapewnienie obsady dyżurów lekarskich. 

Inne światło na brak oddziału pediatrycznego w radomszczańskim szpitalu rzuca wypowiedź Wojciechem Ślusarczykiem, członka Zarządu Powiatu Radomszczańskiego w rozmowie „W Temacie”, gdy pytamy czy do tej pory kwestia uruchomienia oddziału rozbijała się o finansowa stratę, którą generowałby oddział.    

- Jest to rzecz, którą bierzemy pod uwagę. Zarówno dla obecnego zarządu jak i dla mieszkańców, w tym momencie istotne jest samo funkcjonowanie oddziału, a nie tylko sam wynik finansowy. Jeżeli będziemy patrzeć na wszystko przez wynik finansowy to powiem szczerze, że źle to rokuje takim dziedzinom jak oświata, służba zdrowia czy kultura – mówi Wojciech Ślusarczyk.

Jak podkreśla Wojciech Ślusarczyk, radomszczański szpital obecnie generuje poważne zyski i ewentualne stary np. 200 tys. zł. z działalności pediatrii nie powinny wpłynąć per saldo na kondycję finansową jednostki.

Rozmowa z Wojciechem Ślusarczykiem w piątek 29 maja na portalu Radomsko24.pl w programie „W Temacie”. Premiera o godzinie 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk wojciech ślusarczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE