Czy basen w Radomsku będzie bezpłatny dla niektórych grup? Co ze starym obiektem?

Czy basen w Radomsku będzie bezpłatny dla niektórych grup? Co ze starym obiektem?

Czy jest szansa, aby niektóre osoby mogły korzystać z basenu w Radomsku za darmo? Czy stara pływalnia przy ul. Leszka Czarnego zostanie zlikwidowana? O to dopytywali radni podczas piątkowej (24 czerwca) sesji.

Mówiąc o osobach, które mogłyby korzystać z basenu za darmo, radni mieli na myśli np. utytułowanych radomszczańskich sportowców, ale też niektóre grupy zawodowe.

- Rozmawiałam niedawno z przedstawicielami służb ratunkowych, m.in. strażakami i mówili, że mile widziana byłaby opcja bezpłatnego korzystania z basenu, by mogli dbać o swoją sprawność fizyczną, która jest im przecież niezbędna w codziennej pracy na rzecz społeczeństwa – mówiła radna Beata Kowalska.

Czy taka możliwość będzie?

- Na chwilę obecną nie mogę odpowiedzieć na to pytanie. Basen był budowany w dużej mierze ze środków zewnętrznych i musimy przeanalizować, czy mamy możliwość oferowania bezpłatnych usług i czy będzie nas na to stać – wyjaśnił prezydent Jarosław Ferenc.

Radni dopytywali również, co ze starym basenem przy ul. Leszka Czarnego. Czy zostanie zlikwidowany, czy będzie funkcjonował nadal?  

- Analizujemy ruch, jaki jest na basenach – starym obiekcie przy ul. Leszka Czarnego i basenie „Aquara”. Zbieramy również opinie wśród osób, które korzystają z tych obiektów. Przyznaję, że stoimy przed trudną decyzją. Posiadane przez nas dane są jednak jeszcze niewystarczające, żeby podjąć decyzję w tej sprawie. Musimy przeanalizować, czy będzie nas stać na utrzymanie dwóch basenów i czy faktycznie jest potrzeba, by dwa baseny w Radomsku funkcjonowały. Taką decyzję podejmiemy w drugiej połowie roku – stwierdził Jarosław Ferenc.

Przypomnijmy. Po wybudowaniu kompleksu „Aquara” pojawiały się różne koncepcje dotyczące starej pływali. Wśród pomysłów było wykorzystywanie tego obiektu przez szkoły i szkółki pływackie. Druga z koncepcji to likwidacja obiektu i utworzenie w jego miejscu hali do uprawiania sportów walki.

Więcej o:
radomsko basen radomsko bezpłatny basen sesja rady miasta radomsko aquara radomsko stary basen radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE