Czworonożny Omo prezentował się w Gorzędowie

Czworonożny Omo prezentował się w Gorzędowie Fot. KPP Radomsko

W sobotnie popołudnie, 12 czerwca 2021 roku, w Gorzędowie okoliczni mieszkańcy mieli okazję spotkać się na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez władze Kamieńska. Spotkanie dodatkowo uświetnił pokaz umiejętności policyjnego psa o imieniu Omo.

12 czerwca 2021 roku w Gorzędowie odbył się piknik z udziałem okolicznych mieszkańców. Jego przebieg dodatkowo uświetnił pokaz w wykonaniu psiego „funkcjonariusza” Omo, który służy w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku.

W zaaranżowanej scenie z napastnikem wyposażonym w broń pies miał za zadanie udaremnić jego atak na policjanta i ucieczkę z miejsca interwencji. W rolę przestępcy wcielił się instruktor wyszkolenia psów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Podczas całej akcji widzowie mieli okazję podziwiać bezwzględne posłuszeństwo czworonoga I wykonywanie każdej komendy swojego przewodnika, nawet wydanej gestem. W oczach Omo widać było maksymalne skupienie. Taki widok to efekt nieustannych treningów pod okiem asp. Arkadiusza Olczyka, który w policji służy od 17 lat, a przewodnikiem psa jest od lat 9.

- Ten funkcjonariusz jest doskonałym przykładem, jak swoje prywatne pasje można z powodzeniem realizować w policyjnych szeregach – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Psie umiejętności to nie jedyna atrakcja dla zgromadzonej publiczności na festynie. Policjanci zorganizowali również pokaz sprzętu, jaki jest używany podczas zabezpieczeń różnego rodzaju imprez. Dzieci bardzo chętnie mierzyły ów sprzęt i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Policyjny profilaktyk zadawał pytania o bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. Dla najlepszych w nagrodę przewidziana była przejażdżka radiowozem po placu. Dzielnicowy zaś jako gospodarz swojego rejonu promował Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i opowiadał o specyfice swojej służby jako policjanta pierwszego kontaktu.

Więcej o:
policja radomsko pies omo festyn gorzędów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE