Czujki tlenku węgla i dymu od strażaków

Czujki tlenku węgla i dymu od strażaków

Podczas swojej wizyty w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Kamil” w Strzałkowie, strażacy podarowali dwie czujki tlenku węgla i dymu, które w razie zagrożenia ostrzegą podopiecznych i personel.

Podczas spotkania zorganizowanego we współpracy z władzami Powiatu Radomszczańskiego w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej „Czad i Ogień. Obudź czujność” młodzież poznała też podstawowe zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

„Czad i Ogień. Obudź czujność” to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach oraz zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla.

Czujki dymu i czujniki tlenku węgla są doskonałym elementem zapewnienia bezpieczeństwa w budynkach mieszkalnych, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Nie zapobiegają one co prawda pożarom lub awariom skutkującym emisją tlenku węgla (czadu), ale dzięki szybkiej reakcji, głośnym sygnałem dźwiękowym są w stanie ochronić zdrowie i życie mieszkańców, nawet w sytuacji gdy do groźnego zdarzenia dochodzi w środku nocy.

Więcej o:
kamil. placówka kamil strzałków straż radomsko czujki czadu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE