Cztery pasy mistrzowskie dla pięściarzy z RSB Nokaut - Radomsko24.pl

Cztery pasy mistrzowskie dla pięściarzy z RSB Nokaut

Od 1 do 3 marca w Łodzi odbywały się Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego w boksie, do którego zgłosiło się 7 drużyn z całego województwa. Klub RSB Nokaut reprezentowało 9 zawodników w tym 3 kobiety. Zawodnicy wrócili z czterema tytułami mistrzowskimi.

W kategorii kadetów klub reprezentowali Musiał Mateusz (48 kg), Patryk Kuaga (57 kg), Bartłomiej Bednarczyk (66 kg). W kategorii kadetów kobiet – Julianna Worozińska (57 kg) i Julia Kalecińska 57 kg.

Ponadto w kategorii wiekowej juniorów klub reprezentował Bartosz Szczepański, który debiutował w ringu. W kategorii seniorów klub reprezentował Piotr Ciszek (81 kg), Mateusz Rudnicki (75 kg) oraz Aleksandra Więckowska (51 kg).

Mistrzostwo okręgu zdobyli Mateusz Musiał, Patryk Kuaga, Bartosz Bednarczyk oraz Julia Kalecińska.

Wicemistrzynią została Mrozińska Julianna, dodatkowo Julia Kalecińska została najlepszą zawodniczką turnieju – co było efektem treningu pod okiem trenera Tomasza Winiarskiego podczas zgrupowania kadry Polski kadetek. Walki przegrali Piotr Ciszek i Mateusz Rudnicki. Bardzo dobrą walkę sparingową stoczyła Aleksandra Więckowska, gdyż nie miała równorzędnej rywalki.