Cztery firmy zainteresowane przebudową ul. Brzeźnickiej w Radomsku

Cztery firmy zainteresowane przebudową ul. Brzeźnickiej w Radomsku Fot. Google Street View

W odpowiedzi na ogłoszony na początku kwietnia przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przetarg wpłynęły 4 oferty firm, które są zainteresowane przebudową ul. Brzeźnickiej w Radomsku. Ul. Brzeźnicka to droga krajowa numer 42. Na przebudowę czeka fragment od ronda Polskich Lotników Września 1939 do skrzyżowania z ul. Łódzką.

W przetargu ogłoszonym rzez GDDKiA wzięły udział firmy:

- DROG-BUD Sp. z o.o. proponując kwotę 44 859 453,00 zł
- BUDIMEX S.A. proponując kwotę 80 076 290,83 zł
- KONSORCJUM MIRBUD S.A. i KOBYLARNIA S.A. za kwotę 59 495 100,00 zł
- STRABAG Sp. z o.o. za kwotę 62 829 362,00 zł

Kwota jaką inwestor zamierza przeznaczyć na realizację zadania to 48 742 750,03 zł

W ramach rozbudowy DK42 zostaną przeprowadzone następujące prace: przebudowa konstrukcji nawierzchni jezdni, dostosowanie jezdni do nośności 115 kN/oś, budowa drogi dla pieszych i rowerów o szerokości 3,0 m po północnej stronie, budowa chodnika dla pieszych o szerokości 2,0 m po stronie południowej, budowa kanału deszczowego, budowa kanału sanitarnego, zlokalizowanego w pasie drogi krajowej nr 42.

A także: budowa oświetlenia wraz z budową oświetlenia dedykowanego na przejściach dla pieszych, budowa kanału technologicznego, przebudowa wodociągu, przebudowa kolizji, odtworzenie zjazdów, wycinka drzew, wykonanie zmian i uzupełnień w organizacji ruchu, usunięcie istniejącego i wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego, odtworzenie i regulację istniejących rowów odwadniających w rejonie inwestycji, przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą krajową.

Wybór najkorzystniejszej oferty powinien nastąpić jesienią. To umożliwi podpisanie umowy.

Wykonawca od chwili jej podpisania będzie miał 39 miesięcy na realizację całości inwestycji (wykonanie projektu i prace budowlane), przy czym 25 miesięcy zajmie projektowanie (wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej), a 14 miesięcy przeznaczonych jest na prace budowlane - okresy zimowe nie są uwzględnione.

Miasto Radomsko będzie współfinansowało przebudowę ul. Brzeźnickiej w zakresie budowy kanalizacji sanitarnej.

Więcej o:
radomsko ulica brzeźnicka przebudowa inwestycja remont przetarg gddkia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE