Część przebywających w Radomsku podopiecznych DPS w Kleszczowie zostanie wypisanych w przyszłym tygodniu

Część przebywających w Radomsku podopiecznych DPS w Kleszczowie zostanie wypisanych w przyszłym tygodniu Fot. Wojska Obrony Terytorialnej

Służby prasowe wojewody łódzkiego poinformowały, że ewakuowany Dom Pomocy Społecznej w Kleszczowie, którego podopieczni przebywają m.in. w Szpitalu Powiatowym w Radomsku jest już gotowy do przyjęcia pensjonariuszy. Cały obiekt został poddany dekontaminacji.

Rzecznik prasowy Wojewody Łódzkiego – Dagmara Zalewska poinformowała, że cały budynek, jak również przedmioty użytkowe i rzeczy osobiste pensjonariuszy zostały zdezynfekowane.

- Jutro (7 maja – dop. aut.) 13 osób już zdrowych, czyli bez zakażenia koronawirusem wróci ze szpitala Biegańskiego w Łodzi. Kolejni pacjenci, ze szpitali w Zgierzu i Radomsku wrócą do DPS po weekendzie – mówi Dagmara Zalewska.

W kwietniu, po tym, jak u osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Kleszczowie wykryto koronawirusa, placówka została ewakuowana. Jej podopieczni zostali przetransportowani m.in. do Szpitala Powiatowego w Radomsku. Czterech pensjonariuszy placówki w radomszczańskim szpitalu zmarło.

Z kolei mjr Arkadiusz Rubajczyk Oficer prasowy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej dodał, że w DPS-ie zostanie przeprowadzone szkolenie dla personelu.

 - Tematyka szkolenia obejmie zagadnienia związane z COVID-19. Czym jest wirus, jak się przed nim zabezpieczyć, w tym jak korzystać ze środków ochrony osobistej. Wszystko, aby zagwarantować bezpieczeństwo pracownikom i podopiecznym – wyjaśniła kpr. Marta Adamów, kwalifikowany medyk z 9. ŁBOT.

Mjr Rubajczyk podkreślił również, że szkolenia takie wpisują się w zadania określone decyzją MON Zespołom Interwencji Kryzysowej i są realizowane przez Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) sukcesywnie w innych placówkach w woj. łódzkim.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus szpital radomsko dps w kleszczowie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE