Część pracowników radomszczańskiego szpitala w kwarantannie

Część pracowników radomszczańskiego szpitala w kwarantannie Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

Jak informuje dyrekcja Szpitala Powiatowego w Radomsku, w poniedziałek 23 marca 2020 r. niewielka część pracowników szpitala, po informacji na temat możliwości bezpośredniego kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie koronawirusem została poddana kwarantannie.

- Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Radomsku, wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, dezynfekcji pomieszczeń jednej z pracowni szpitala jak również zabezpieczono ciągłość pracy oddziałów i opieki nad hospitalizowanymi pacjentami.

Przebywający wówczas na oddziale pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny mogący mieć bezpośredni kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie koronawirusem zostali objęci obowiązkową kwarantanną.

U pracowników przebywających w kwarantannie wykonano testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Próbki pobrane od tych osób mających bezpośredni kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie koronawirusem dały wynik negatywny.

Wszystkie jednostki organizacyjne szpitala pracują aktualnie bez zakłóceń – czytamy w komunikacie dyrekcji Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko szpital radomsko kwarantanna pracownicy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE