Czerwonokrzyska Gwiazdka z PCK w Radomsku

Czerwonokrzyska Gwiazdka z PCK w Radomsku Fot. PCK w Radomsku

Tegoroczna Czerwonokrzyska Gwiazdka organizowana przez radomszczański oddział PCK wciąż trwa.

Podobnie jak w latach ubiegłych, członkowie PCK realizują projekt „Pomoc świąteczna” współfinansowany ze środków Wojewody Łódzkiego oraz wsparcia Urzędu Miasta Radomska oraz Starostwa Powiatowego w Radomsku i zbiórek publicznych.

- W ramach tego zadania, za pośrednictwem opiekunów Szkolnych Kół PCK, pedagogów, PCPR przekażemy paczki ze słodyczami, żywnością dla dzieci z rodzin wielodzietnych, najuboższych oraz osób niepełnosprawnych. W tym roku przygotowano łącznie 533 paczki. Dziękujemy wolontariuszom z Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska i Zespołu Szkół Elektryczno Elektronicznych pomagających nam w pracach przedświątecznych w ramach realizacji zadania „Młodzież w działaniu - organizacja pomocy świątecznej rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób” – mówi Katarzyna Wszelaka z radomszczańskiego oddziału PCK.

W czwartek odbyło się spotkanie z Mikołajem, zostały rozdanie paczki świąteczne oraz świąteczny obiad w formie cateringu dla podopiecznych PCK. Uczniowie z Ośrodka Szkolno Wychowawczego przygotowali również stroiki świąteczne dla wolontariuszy.

Więcej o:
radomsko pck radomsko czerwonokrzyska gwiazdka akcja święta boże narodzenie pomoc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE