Czekamy na kadetów. Planujemy klasę przygotowania wojskowego

Czekamy na kadetów. Planujemy klasę przygotowania wojskowego Fot. M. Kołaczkowski

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Tadeusza Kościuszki w Kamieńsku to „Dobra szkoła blisko domu”. W tym miejscu powinno się dobitnie podkreślić, że również w powiecie radomszczańskim.

- Cały czas mówi się o radomszczańskich szkołach Jest jeszcze szkoła ponadpodstawowa w powiecie radomszczańskim. Od 2007 roku w Kamieńsku, która ma duże możliwości i szeroką ofertę edukacyjną dla uczniów. Chciałabym, aby używając określeń szkoły powiatu radomszczańskiego w mediach społecznościowych, komunikatach organu prowadzącego częściej wspominać o Zespole Szkół Ponadpodstawowych Kamieńsku - komentuje w programie „W Temacie”, Ewa Ziókowska dyrektor ZSP w Kamieńsku.

W tym roku będzie nowy kierunek?

- Będzie klasa policyjno-mundurowa. Nasz wniosek o utworzenie oddziału przygotowania wojskowego został pozytywnie zaopiniowany. Subwencja oświatowa zwiększona o 180 godzin a pieniądze są z Ministerstwa Obrony Narodowej. Klasa włączona w ustawę prawo oświatowe i ustawę o zadaniach oświatowych. Aby jednak ten kierunek ruszył muszę mieć 15 kadetów – zaznacza Ewa Ziółkowska.

Gościem programu „W Temacie” w poniedziałek 10 czerwca, będzie Ewa Ziółkowska dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku. Premiera rozmowy o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk ewa ziółkowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE